لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۴

شهردار جدید نیویورک سوگند خورد


همزمان با جشن های سال نو میلادی در میدان تایمز نیویورک، بیل دو بلاسیو در طی مراسم سوگند به مقام شهرداری این شهر رسید. دو بلاسیو اولین شهردار دموکراتی است که طی دو دهه گذشته مدیریت این شهر را به عهده داشته است.

دو بلاسیو شب چهارشنبه چند لحظه بعد از نیمه شب در برابر منزلش در بروکلین سوگند خورد. او روز پنج شنبه در مراسم رسمی و مفصل تری سوگند خواهد خورد و بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده مراسم سوگند را اجرا می کند.

دو بلاسیو جانشین مایکل بلومبرگ، شهردار پیشین نیویورک می شود که سه دوره در این مقام خدمت کرده بود. بلومبرگ شهرداری مستقل از وابستگی های حزبی بود که در دوران او نرخ جرم و جنایت در نیویورک کاهش یافت و به محافظت از محیط زیست در این شهر توجه بیشتری شد.

با این وجود، دو بلاسیو از بلومبرگ و دیگر مقامات نیویورک انتقاد می کند که شهر را به دو بخش اقشار پردرآمدی که در رفاه زندگی می کنند و افراد کم درآمدی که برای گذران روزگار خود با مشکل روبرو هستند، تقسیم کرده است.

توجه به شکاف بین سطح درآمد اقشار مختلف شهر نیویورک بزرگترین چالش دوبلاسیو خواهد بود. روابط نه چندان دوستانه بین پلیس و مردم شهر نیز یکی دیگر از مشکلات پیش روی شهردار جدید خواهد بود. انتظار می رود شهردار جدید برای دسترسی خانواده ها به کلاس های دوره پیش از مهدکودک که یکی از شعارهای اصلی رقابت های انتخاباتی او بود، فعالیت بسیاری انجام دهد.
XS
SM
MD
LG