لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۴

تاثیر افزایش اجاره بر زندگی چینی تباران نیویورک


بهای مسکن در نیویورک اخیرا افزایش یافته و بالا رفتن آن بر شماری از محلات آن شهر از جمله محله چینی نشین آن که شمار بسیاری از کسب و کارهای آن به چینی تباران متعلق است و چایناتاون نام دارد، تاثیر شگرفی گذارده است.

پیتر کوانگ، استاد مطالعات آسیایی در کالج هانتر، می گوید سازندگان انبوه خواهان توسعه کسب و کار خود هستند و به این ترتیب، بهای مسکن در چایناتاون نیویورک گران تر شده است.

نتایج رسمی تازه ترین آمارگیری سال ۲۰۱۰ مرکز آمار آمریکا ( که تازه ترین آمارگیری ده سال یک بار آمریکاست) حاکی از آن است که حدود ۱۷ درصد از جمعیت چینی این محله طی سیزده سال گذشته ناگزیر به نقل مکان و ترک این محله شده اند، محله ای که بسیاری از آنها سال های دراز در آن به سر برده بودند.

تحولات مثبت بازار مسکن نیویورک اما، همچون کاهش جرم و خلافکاری در آن شهر، از نقاط قوت آن تلقی می شود و این دست تحولات مثبت تا اندازه زیادی مرهون کوشش های مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک است که موفق شده تغییرات چشمگیری را در راستای بهبود کلی کیفیت زندگی در نیویورک از جوانب گوناگون ایجاد کند.

بهبود شرایط بازار مسکن و افزایش بهای مسکن بر میزان اجاره بها نیز اثر گذارده و آن را افزایش داده است.

شماری از شهروندان آسیایی تبار ساکن نیویورک، با گرد‌ آوردن امضا و نوشتن نامه و حضور در نشست های عمومی شهرداری و شورای شهر نیویورک، نسبت به افزایش میزان اجازه بها درمحله چینی ها اعتراض کرده اند و نارضایی خود را از این بابت ابراز داشته اند.

با پایان یافتن دوره ۱۲ ساله شهرداری مایکل بلومبرگ و آغاز کار شهردار تازه منتخب نیویورک از اول سال ۲۰۱۴ (روز چهارشنبه) شماری از نمایندگان و سخنگویان جمعیت آسیایی تبار مقیم چایناتاون نیویورک، امیدوارند بتوانند بیل دو بلازیو، شهردار تازه نیویورک را برای تغییر و بهبود شرایط زندگی شهروندان آسیایی تبار متقاعد کند و امکان زندگی در محله چینی های نیویورک را برای چینی تباران تسهیل کند.
XS
SM
MD
LG