لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۲۷

یگان ویژه در اشنویه با گاز اشک‌آور و گلوله ساچمه‌ای به جشن نوروز حمله کرد


حمله یگان ویژه به جشن نوروز در اشنویه
حمله یگان ویژه به جشن نوروز در اشنویه

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که نیروهای یگان ویژه، با یورش به جشنی نوروزی در اشنویه در استان آذربایجان غربی، این مراسم را بر هم زدند.

حمله یگان ویژه به جشن نوروز در اشنویه
حمله یگان ویژه به جشن نوروز در اشنویه

گزارش‌ها حاکی از این است که مأموران انتظامی و امنیتی یک‌شنبه ۲۹ اسفند علاوه بر برهم زدن این تجمع، سعی کردند تا با شلیک گاز اشک‌آور، جمعیت را متفرق کنند. این اقدام با اعتراض مردم از طریق بوق‌های ممتد ماشین‌ها همراه شد.

در برخی ویدئوهای منتشرشده، صدای شلیک گلوله شنیده می‌شود.

بر اساس گزارش‌های محلی، ماموران یگان ویژه برای پراکنده کردن مردم از گلوله‌های ساچمه‌ای نیز استفاده کرده‌اند. آژانس خبری کردپا، تصاویری از پوکه‌های گلوله‌های شلیک شده منتشر کرده است.

از تلفات و خسارات احتمالی این درگیری تا لحظه تنظیم این خبر، اطلاعاتی منتشر نشده‌است.

پیش‌تر و در آستانه فرا رسیدن سال نو، ۴۱ نفر از ساکنان روستای «نی» در مریوان برای آنچه هشدار درباره برگزاری جشن نوروز در این روستا خوانده شده، به اداره اطلاعات این شهر احضار و به مدت حدود چهار ساعت بازجویی شدند. براساس گزارش‌ها، از آنها خواسته شده بود که از برگزاری و شرکت در مراسم جشن نوروز پرهیز کنند.

گزارشها همچنین حاکی از آن است که بخشداری‌ها و فرمانداری‌های استان، با ارسال ابلاغیه‌ای به مسئولان اجرایی مراسم نوروز، برافراشتن «پرچم کردستان، جامانه، گل سرخ و رقص و پایکوبی مختلط زنان و مردان» را ممنوع اعلام کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG