لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۶

پیام نوروزی رئیس جمهوری و بانوی نخست آمریکا: هفت‌سین کاخ سفید نماد امیدهایمان برای سال نو است


جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، و جیل بایدن، بانوی نخست در کنار سفره هفت‌سین در کاخ سفید. ٢٩ اسفند ۱۴۰۰
جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، و جیل بایدن، بانوی نخست در کنار سفره هفت‌سین در کاخ سفید. ٢٩ اسفند ۱۴۰۰

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، و جیل بایدن، بانوی نخست، با انتشار پیامی فرارسیدن نوروز را شادباش گفتند.

رئیس جمهوری و بانوی نخست آمریکا در این پیام ضمن تبریک فرارسیدن نوروز به همه کسانی که «در ایالات متحده و در سراسر جهان، از جمله در ایران» آن را جشن می‌گیرند، برپایی سفره هفت‌سین در کاخ سفید را بازتاب «روح سرآغازهای جدید و شادی نوروز» توصیف کرده‌اند.

متن پیام جو بایدن و همسرش به شرح زیر است:

جیل و من بهترین آرزوهایمان را به تمامی کسانی که امروز نوروز را در ایالات متحده و سراسر جهان - از جمله در ایران و سراسر خاورمیانه، در آسیای میانه و جنوبی، در قفقاز، و در اروپا - جشن می‌گیرند، تقدیم می‌کنیم.

مناسبت نوروز خانواده و دوستان را دور یک سفره گرد هم می‌آورد تا برای عزیزان‌مان شکرگزاری کنیم، نعمت‌هایمان را برشماریم، وعده‌های غذایی و هدایایی را به اشتراک بگذاریم، بر سالی که گذشت تامل کنیم، و به پیشواز فرارسیدن بهار و فرصت‌های یک فصل جدید برویم.

آن روحِ سرآغازهای نو و شادی نوروز، در سفره هفت‌سین خودمان در کاخ سفید بازتاب یافته و نشان‌دهنده امیدهایمان برای سال نو است. این [به معنای] شناسایی و تجلیل از فرهنگ‌ها و دوستی‌های پویای بسیاری از جوامع ما در آمریکا است که هر روز کمک‌های خارق‌العاده‌ای می‌کنند و ساختار ملت‌مان را نیرومند می‌کنند. خطاب به همه کسانی که [نوروز را] جشن می‌گیرید: عید شما مبارک! عید نوروز را به شما شادباش می‌گوییم.

XS
SM
MD
LG