لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۷

کره جنوبی: بالن‌های کره شمالی حامل ته‌‌سیگار و کاغذ باطله است


افسران ارتش کره جنوبی در حال بررسی بقایای بالون‌های ارسال‌شده از سوی همسایه شمالی.
افسران ارتش کره جنوبی در حال بررسی بقایای بالون‌های ارسال‌شده از سوی همسایه شمالی.

ارتش کره جنوبی روز یکشنبه اعلام کرد کره شمالی طی روزهای گذشته صدها بالون حامل زباله را به سوی این کشور فرستاده است.

پیونگ‌یانگ مدعی است این اقدام را در انتقام از فعالانی که اعلامیه‌ها و بروشورهای ضد کره شمالی از همین طریق به سوی همسایه شمالی می‌فرستند، انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، از شنبه شب تا صبح یکشنبه، حدود ۶۰۰ بالون فرستاده‌شده از کره شمالی در مناطق مختلف کره جنوبی پیدا شدند.

کره شمالی در روزهای گذشته نیز صدها بالون حامل زباله و فضولات به سوی همسایه جنوبی ارسال کرده بود.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که بالون‌های کره شمالی حامل ته سیگار، تکه‌های پارچه، و کاغذهای باطله هستند و هیچ ماده خطرناکی درون آنها یافت نشده است.

ارتش کره جنوبی به مردم توصیه کرد که مراقب اشیاء در حال سقوط باشند و به اشیائی که ظن آن می‌رود از سمت کره شمالی به سوی این کشور فرستاده شده باشند، دست نزنند.

هنوز هیچ گزارشی درباره تلفات یا خسارات احتمالی ناشی از این اقدام کره شمالی وجود ندارد.

مقامات محلی در سئول با ارسال پیامک‌هایی به ساکنان این شهر هشدار دادند که اشیاء ناشناس در حال پرواز با منشا کره شمالی در آسمان این شهر رویت شده‌اند و ارتش در حال رسیدگی به این موضوع است.

بالون‌های همسایه شمالی پس از یک‌سری گام‌های تحریک‌آمیز دیگر پیونگ‌یانگ از جمله پرتاب ناموفق ماهواره جاسوسی و شلیک ده‌ها موشک بالستیک کوتاه‌برد انجام می‌شوند. به نظر می‌رسد که کره‌شمالی این اقدامات را به منظور نشان‌دادن توانایی خود برای انجام حمله پیشگیرانه علیه سئول انجام دهد.

وزارت اتحاد کره جنوبی روز جمعه به همسایه شمالی هشدار داده بود که اگر دست از اقدامات تحریک‌برانگیز خود برندارد، با عواقب نامشخص و «تحمل‌ناپذیر» آن دست و پنجه نرم خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG