لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۰

رهبر کره شمالی دستور افزایش تولید موشک و سایر تسلیحات را صادر کرد


بازدید کیم جونگ اون از تسلیحات نظامی کره شمالی
بازدید کیم جونگ اون از تسلیحات نظامی کره شمالی

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در بازدید از کارخانه‌های مهم مهمات‌سازی این کشور دستور «افزایش چشمگیر» تولید موشک و سایر تسلیحات را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرد، کیم جونگ اون، در آستانه رزمایش مشترک ایالات متحده و کره‌جنوبی، علاوه بر کارخانه‌های تولید سکوهای پرتاب متحرک، خودروهای زرهی و گلوله‌های توپخانه، از یک مرکز تولید موشک‌های تاکتیکی نیز بازدید کرد و خواستار «افزایش چشمگیر» ظرفیت تولید این مرکز شد.

خبرگزاری دولتی کره شمالی گفت: کیم جونگ اون، هدف از «افزایش چشمگیر ظرفیت تولید موشک» را برآورده کردن نیازهای واحدهای نظامی عنوان کرده است.

این خبرگزاری می‌نویسد، رهبر کره شمالی، همچنین بر «نیاز بسیار فوری» برای «افزایش تصاعدی» تولید چنین موشک‌هایی با هدف تقویت واحدهای توپخانه خط مقدم تاکید کرد.

کیم جونگ اون گفت: «ارتش ما باید به طور کامل از قدرت نظامی و آمادگی برای مقابله با هر جنگی در هر زمان اطمینان حاصل کند تا دشمن جرات استفاده از زور را نداشته باشد و در صورت انجام این کار، نابود شود.»

کره جنوبی و ایالات متحده، روز دوشنبه اعلام کردند که رزمایش نظامی مشترک موسوم به «اولچی فریدم گاردین» را در روزهای ۲۱ تا ۳۱ ماه اوت برگزار خواهند کرد تا توانایی خود را برای پاسخ به تهدیدات هسته‌ای و موشکی در حال تحول کره شمالی، بهبود بخشند.

به گفته رئیس ستاد مشترک کره جنوبی، رزمایش امسال در «بزرگ‌ترین مقیاس تاریخ» برگزار خواهد شد و ده‌ها هزار نیرو از هر دو طرف و همچنین برخی از کشورهای عضو فرماندهی سازمان ملل متحد را برای حدود «۳۰ برنامه آموزشی میدانی» بسیج می‌کند.

کره شمالی این مانورهای نظامی را به عنوان تمرینی برای «جنگ هسته‌ای» محکوم کرده است.

ایالات متحده، کره شمالی را به ارائه تسلیحاتی از جمله گلوله‌های توپخانه، راکت‌های شانه‌ای و موشک‌ به روسیه برای استفاده در جنگ علیه اوکراین متهم کرده است.

کره شمالی و روسیه هرگونه معامله تسلیحاتی را تکذیب کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG