لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۸

رئیس ستاد ارتش آمریکا: کره شمالی در صنعت موشکی پیشرفتی سریع دارد


ژنرال مایک میلی، رئیس ستاد ارتش آمریکا
ژنرال مایک میلی، رئیس ستاد ارتش آمریکا

به گفته یک ژنرال ارتش آمریکا روند پیشرفت کره شمالی در فناوری های موشکی سریعتر از آن است که انتظار می رفت.

ژنرال مایک میلی، رئیس ستاد ارتش آمریکا روز پنجشنبه پنجم مرداد ماه طی سخنانی در کلوپ ملی مطبوعات در واشنگتن دی‌سی خطاب به حضار گفت «کره شمالی بسیار خطرناک است و هر هفته خطرناک‌تر نیز می شود.»

روز پنجشنبه همچنین مصادف بود با مراسم یادبود در کره شمالی به مناسبت سالروز خاتمه جنگ کره در ۲۷ ماه ژوئیه سال ۱۹۵۳، جنگی که با یک پیمان آتش‌بس به حالت ترک مخاصمه پایان یافت.

پیونگ‌یانگ در اوایل ماه ژوئیه خبر از این داد که نخستین موشک بالیستیک قاره‌پیمای کشور با موفقیت آزمایش کرده است، موشکی که به گفته برخی کارشناسان می تواند ایالت های هاوایی و آلاسکا در آمریکا را هدف قرار دهد.

تست این موشک بالیستیک قاره‌پیما از سوی کره شمالی برای کارشناسان دفاعی آمریکا امری غیرمنتظره بود. انتظار می رفت کره شمالی در سالروز خاتمه جنگ کره نیز موشکی دیگر به هوا پرتاب کند، اما تا کنون خبری از چنین اقدامی بدست نرسیده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد به دنبال تست این موشک قاره‌پیما اقدام به اعمال یک سری تحریم ها علیه کره شمالی کره است اما نمایندگان آمریکا و روسیه در شورای امنیت بر سر اینکه این موشک بالیستیک قاره‌پیما بوده است یا خیر اختلاف‌نظر دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG