لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۵

خط و نشان کره شمالی برای استرالیا درباره رزمایش مشترک با آمریکا و کره جنوبی


در حالیکه کره شمالی، استرالیا را برای پیوستن به رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی تهدید کرده، مقام های استرالیا می گویند این تهدیدها «بی معنی» است.

مالکوم ترنبال نخست وزیر استرالیا تهدید کره شمالی علیه شرکت استرالیا در رزمایش مشترک با کره جنوبی و آمریکا را خطرناک، بی معنی و بیرحمانه ، و در راستای مخالف صلح منطقه و جهان توصیف کرد.

در رزمایش رایانه ای که با مشارکت آمریکا، استرالیا و کره جنوبی از روز دو شنبه آغاز شده است هزارن سرباز و نفرات نظامی سه کشور حضور دارند.

خبرگزاری کره شمالی پیشتر از دولت استرالیا خواسته بود به جای پیوستن به آمریکا در یک جنگ اتمی، بهتر است به برقراری صلح در کشورش بپردازد. همکاری نظامی کانبرا با آمریکا به گفته مقامهای کره شمالی نشانه توهم و ناپختگی سیاسی ست و اینکه استرالیا جدی بودن وضعیت جاری را درک نمی کند.

مالکوم ترنبال در پاسخ ، از جامعه بین المللی خواست کره شمالی را سر جایش بنشاند چون این حکومت، نه به رفاه شهروندانش توجهی دارد و نه به امنیت منطقه و همسایگان، و نه به حقوق بین الملل.

آقای ترنبال از کشورهای جهان خواست با تلاش مضاعف دراجرای قطعنامه های شورای امنیت به تهدیدهای خطرناک کره شمالی پایان دهند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG