لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۰

عنوان جدیدی به رهبر کره شمالی تفویض می شود


کنگره تاریخی حزب حاکم کره شمالی روز شنبه وارد دومین روز خود شد و انتظار می رود عنوان جدید نامورتری به کیم جونگ اون، رهبر کشور تفویض شود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد برنامه روز شنبه شامل انتخاب کیم جونگ اون به پست جدیدی است که احتمالا او را در سطحی برابر با پدر و پدر بزرگش، که عنوان دبیرکلی حزب کارگران را داشتند، قرار خواهد داد.

کیم جونگ اون در حال حاضر دبیر اول حزب است و کسب عنوان جدید، در حالی که نمادین به نظر می رسد، علامت روشن دیگری به جهان است که او از قدرت کامل در داخل کشور برخوردار است.

در این میان، یک گروه ناظر در آمریکا می گوید ممکن است کره شمالی برای آزمایش اتمی دیگری در آینده ای نزدیک آماده شود.

وب سایت38 North، که بر مسائل کره شمالی تمرکز دارد، روز جمعه گفت تصویرهای ماهواره ای که روز پنجم مه از محل آزمایش های اتمی کشور برداشته شد، جابجایی خودروها در یک مرکز فرماندهی را نشان می دهد، محلی که در آنجا جز در جریان آمادگی برای آزمایش، اغلب فعالیتی صورت نمی گیرد.

مقامات کره جنوبی با توجه به احتمال پنجمین آزمایش اتمی همزمان با گردهمایی سیاسی در کره شمالی، به حال آماده باش در آمده اند.

کیم جونگ اون هفتمین کنگره حزب را روز جمعه گشود و از موفقیت بزرگ در آزمایش نخستین بمب هیدروژنی و پرتاب ماهواره ای به فضا تجلیل کرد.

در پاسخ به اظهارات کیم، واشنگتن پیونگ یانگ را به پرهیز از اقدامات و لفاظی هایی که منطقه را بی ثبات تر خواهد کرد، فراخواند.

کیم همچنین موفقیت پیکار ۷۰ روزه اقتصادی را، که هدف آن به حداکثر رساندن تولید صنعتی و ساختمانی با زمان و منابع محدود است، ستود.

با این حال، در سئول برخی از تحلیلگران یادآور شدند هنوز خیلی زود است درباره پیامد کنگره که انتظار می رود روز دوشنبه تمام شود، قضاوت کرد.

XS
SM
MD
LG