لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۲

همزمان با سخت ترین تحریمهای بین المللی؛ رونق برج سازی در کره شمالی


کره شمالی از خبرنگاران خارجی دعوت کرده است چگونگی عملیات ساختمانی را گزارش دهند.
کره شمالی از خبرنگاران خارجی دعوت کرده است چگونگی عملیات ساختمانی را گزارش دهند.

کره شمالی به دلیل آزمایشات تسلیحات اتمی و موشکی با انزوای سیاسی و اقتصادی روبرو است، و گفته می شود کمبود غذا مردمش را تهدید می کند. با این حال ، پیونگ یانگ، پایتخت، یک رونق ساختمانی را تجریه می کند و هر روز آسمان خراش جدیدی سربه آسمان بر می دارد.

رویترز در گزارشی می گوید ساختمان سازی، که اکثرا مجموعه های آپارتمانی به نظر می رسند، علیرغم تحریم های سازمان ملل متحد جریان دارد، و روند بهبود زندگی مردم را دستکم در برخی از بخش های کشور نشان می دهد.

کره شمالی از خبرنگاران خارجی دعوت کرده است چگونگی عملیات ساختمانی را گزارش دهند، اما رهنمودهای دولت حرکت های آنها یا کسانی را که می توانند صحبت کنند محدود می سازد.

از برکت گسترش پنل ها خورشیدی خصوصی و لامپ های ارزان ساخت داخل، ساختمان ها روشنتر شده اند، با این حال، مجسمه ها و پرتره های اعضای خاندان حاکم کیم نورانی تر به نظر می رسند.

هزینه های ساختمانی از طریق شکل مشارکت بخش دولتی و خصوصی کره شمالی تامین می شود. سرمایه گذاران محلی، مشهور به اربایان پول که ثروتمند شده اند، مشترکا با دولت سرمایه گذاری می کنند.

بلوک های آپارتمانی در کره شمالی اغلب بر اساس حرفه مشخص می شوند، با گروه هایی مانند معلمان، کارگران یا دانشمندان و خانواده هایشان زیر یک سقف. اما رونق تجارت خصوصی در مستغلات و افزایش سرمایه گذاران خصوصی به این معنا است که در آنجا نیز مانند هر نقطه دیگر جهان، بهترین محل ها نصیب کسانی که پول بیشتری بپردازند می شود.

در این میان، به نظر می رسد اقتصاد بازاری رونق می گیرد، بر شمال اتومبیل ها در خیابان های پبونگ یانک و کالاهای مصرفی در فروشگاه ها افزوده می شود.

بسیاری از کارگران در بخش ساختمان از ارتش یک میلیون نفری کره شمالی هستند، با سربازانی که برای ساختمان سازی بسیج شدند و بیشتر وقت خود را به جای کلاشنیکف با بیل می گذرانند.

XS
SM
MD
LG