لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۱

احضار ۹ تن از فعالان صنفی فرهنگیان استان کرمان به دادگاه


شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از احضار ۹ تن از فعالان صنفی فرهنگیان استان کرمان به دادگاه خبر داد.

این شورا روز دوشنبه ۲۱ خرداد در کانال تلگرامی خود نوشت که این ۹ «فعال صنفی معلمان استان کرمان به منظور تکمیل دفاعیات، به شعبه‌ ۵ دادگستری کل این استان احضار شدند.»

اسامی فعالانی که به دادگاه احضار شده‌اند، «شهناز رضایی، زهرا عزیزی‌، میترا نیک‌پور، فاطمه یزدانی، لیلا افشار، مجید نادری، محمدرضا بهزادپور، حسین رشیدی، و محمد مستعلی‌زاده» اعلام شده است.

تصویری از برگه احضاریه ۹ فعال صنفی استان کرمان به دادگاه کیفری (منبع: کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران)
تصویری از برگه احضاریه ۹ فعال صنفی استان کرمان به دادگاه کیفری (منبع: کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران)

بر اساس این گزارش، این فعالان صنفی معلمان از سال ۱۴۰۰ تاکنون، «در ادامه موج سرکوب معلمان، چندین نوبت با پرونده‌سازی‌های» اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پلیس امنیت و همچنین هیات تخلفات آموزش و پرورش مواجه شده‌اند.

در این گزارش آمده است که مجید نادری، محمدرضا بهزادپور، و حسین رشیدی، سه تن از این فعالان، در ۳۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ با تودیع وثیقه از زندان آزاد شده بودند.

از اردیبهشت سال ۱۴۰۱ تاکنون، صدها معلم و فعالان صنفی فرهنگیان به اتهام‌های امنیتی بازداشت شده‌اند. شماری از این فعالان به همین اتهام‌ها محکوم به حبس شده و شماری نیز به قید وثیقه آزاد هستند.

حدود دو هفته قبل نیز شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران خبر داده بود که دست‌کم پنج تن از معلمان و فعالان صنفی فرهنگیان در استان‌های گیلان، البرز، آذربایجان شرقی، و خراسان شمالی، با احکام اخراج، احضار یا انفصال از خدمت مواجه شده‌اند.

XS
SM
MD
LG