لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

بمباران اشتباهی اردوگاه پناهجویان توسط ارتش نیجریه ۱۰۰ کشته برجا گذاشت


جت‌های جنگنده نیروی هوایی نیجریه در چارچوب عملیاتی علیه مواضع گروه افراطی بوکوحرام در روز سه شنبه، بطور اشتباهی یک اردوگاه پناهجویان را هدف بمباران قرار دارند که منجر به کشته شدن بیش از ۱۰۰ نفر از پناهجویان و کارکنان آن شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس ابتدا به نقل از یک مقام دولتی نیجریه، که برای کمک به مجروحان حادثه و انتقال آنها از اردوگاه به بیمارستان از طریق هلیکوپترها به محل حادثه رفته بود و نخواست هویتش فاش شود، این خبر را منتشر کرده است.

یکی از فرماندهان ارتش نیجریه به نام ژنرال لاکی ایرابور نیز بمباران اشتباهی این اردوگاه واقع در شمال شرق منطقه «ران» در نزدیکی مرز مشترک با کامرون را تایید کرد و گفت «چند غیرنظامی» در اثر این حمله جان خود را از دست داده‌اند.

صلیب سرخ بین الملل نیز اعلام کرده است که شش نفر از اعضا و داوطلبانی که برای این نهاد کمک‌رسان بین المللی فعالیت می‌کنند در میان قربانیان هستند و ۱۳ نفر دیگر از این افراد نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، جیسون استرازیوسو سخنگوی صلیب سرخ در بیانیه‌ای از نایروبی پایتخت کنیا گفت، قربانیان بخشی از تیمی هستند که برای ارسال کمک‌های عذایی برای بیش از ۲۵ هزار آواره‌ای که به شدت نیازمند غذا هستند، به آنجا اعزام شدند.

پیکارجویان بوکوحرام از حدود هفت سال پیش دست به تحرکات خشونت آمیزی در نیجریه زده‌اند که نتیجه آن بیش از ۲۰۰ هزار کشته و نزدیک به ۲ میلیون و پانصد هزار آواره بوده است. حملات ارتش نیجریه با هدف عقب راندن این گروه اسلامگرای افراطی صورت گرفته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG