لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۷

بوکو حرام: حمله ارتش نیجریه شکست می خورد


A Nigerian soldier, part of the "Operation Flush" patrolling the remote northeast town of Baga, Borno State, April 30, 2013.
A Nigerian soldier, part of the "Operation Flush" patrolling the remote northeast town of Baga, Borno State, April 30, 2013.
رهبر گروه اسلامگرای بوکو حرام در نیجریه می گوید نیروهای او حمله ارتش برای متوقف ساختن شورش چهارساله گروه را عقب می زنند.

ابوبکر شکائو در ویدیویی که برای خبرگزاری ها ارسال شده است می گوید سربازان نیجریه ای که با شبه نظامیان روبرو شده اند گریخته اند و سلاح هایشان را رها کرده اند.

شکائو از اسلامگرایان هم اندیشه در عراق، پاکستان، افغانستان و سوریه خواست به جنگ برای ایجاد یک حکومت اسلامی در نیجریه بپیوندند.

ویدیو رهبر بوکوحرام را در لباس استتاری با یک قبضه تفنگ کلاشنیکف در کنارش نشان می دهد. از آغاز هجوم ارتش نیجریه در ۱۵ ماه مه، این نخستین بار است که او اظهار نظر می کند.

هزاران سرباز به ۳ ایالت در شمال نیجریه، که گودلاک جاناتان رییس جمهوری وضعیت فوق العاده در آنها اعلام کرده است، اعزام شده اند.

ارتش می گوید بیش از ۱۰۰ رزمنده بوکوحرام را دستگیر کرده، دیگران را کشته و بسیاری از اردوگاههای گروه را ویران کرده است. با این حال، به دلیل بسته بودن جاده ها و کار نکردن خطوط تلفنی درمنطقه، تایید ادعاها غیرممکن است.
XS
SM
MD
LG