لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۸

ارتش نیجریه: رهبر بوکو حرام به شدت مجروح شد


ابوبکر شکائو، رهبر بوکو حرام در نیجریه
ابوبکر شکائو، رهبر بوکو حرام در نیجریه

ارتش نیجریه می گوید در یک حمله هوایی رهبر گروه تروریستی بوکو حرام به شدت مجروح شده است.

به نقل از خبرگزاری اسوشیتدپرس، در اعلامیه ای منتشر شده توسط ارتش نیجریه در روز سه شنبه، دوم شهریور ماه، ابوبکر شکائو رهبر بوکو حرام، در یک حمله هوایی به شدت مجروح شده است.

نیجریه اشاره ای به منبع این اطلاعات نکرده ولی می گوید چند فرمانده دیگر بوکو حرام در حمله هوایی روز جمعه کشته شده اند. هنوز راهی برای تأیید این خبر در دسترس نیست.

نیروهای امنیتی نیجریه در گذشته نیز دست کم سه بار خبر از کشته یا مجروح شدن ابوبکر شکائو داده اند، اما اندکی پس از آن فایل های صوتی یا تصویری جدیدی از شکائو دیده شده است. ارتش نیجریه گفته که گروه بوکو حرام از افرادی که شبیه شکائو هستند در این ویدئوها استفاده کرده تا خبر مرگ او را پنهان کند.

طبق بیانیه ای منتشر شده از سوی سرهنگ سانی کوکاشکا، یک سخنگوی ارتش حملات هوایی روز جمعه توسط نیروی هوایی نیجریه و هنگامی که شکائو و گروهش مشغول نماز جمعه بودند صورت گرفت.

به گفته این سخنگو، در حالی که چندین فرمانده بوکو حرام در این حملات کشته شدند، شکائو به شدت در ناحیه شانه هایش زخمی شده است.

این خبر در حالی منتشر شد که آقای جان کری، وزیر خارجه آمریکا، قرار است در سفری به آبوجا، پایتخت نیجریه، با محمدو بوهاری، رئیس جمهوری نیجریه دیدار کند. هدف این دیدار گفتگوی دو طرف درباره افراطگرایی اسلامی و امنیت منطقه است.

XS
SM
MD
LG