لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۶

آمریکا حملات بوکو حرام را محکوم می کند


ایالات متحده آمریکا حملات وحشتناک اخیر بوکو حرام در نیجریه، و نیز حملات دیگر در کامرون، چاد، و نیجر را بشدت محکوم می کند. بوکو حرام ده ها بی گناه را در حالی که زندگی روزانه خود را می گذراندند، در مسجد حضور داشتند، در فروشگاه محله سرگرم خرید بودند یا از جاده ای می گذشتند، کشتند. ما عمیق ترین تسلیت های خود را به خانواده ها و عزیزان خانواده ها ابراز می داریم و در جنگ با بوکو حرام در کنار مردم نیجریه ایستاده ایم.

آمریکا همچنان متعهد است به نیجریه و همسایگانش در برخورد با عملیات تروریستی بوکو حرام کمک کند. علیرغم پیشرفت زیادی که – تا حدود زیادی به دلیل تقویت کوشش های نیجریه و منطقه ای – صورت گرفته، برای مطمئن ساختن مردم کامرون، چاد، نیجر و نیجریه که می توانند در صلح زندگی کنند، به کارهای بیشتری نیاز است. مناقشه نیجریه بر زندگی جوامع در سراسر منطقه دریاچه چاد اثر گذاشته است. تا کنون حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در بدر شده اند و بیش از ۱۷۰ هزار آواره نیجریه ای مجبور شدند از خانه هایشان فرار کنند.

آمریکا برای شریکان آفریقایی خود، در حالی که در جهت شکست دادن بوکو حرام کار می کنند، مشاور، اطلاعات، آموزش، پشتیبانی لجیستیک و تجهیزات فراهم می آورد. آمریکا همچنین از طریق ادامه کمک های بشر دوستانه و خدمات پشتیبانی، از کسانی که خشونت بوکو حرام بر آنها اثر گذاشته است حمایت می کند. ایالات متحده آمریکا به کار با شریکان خود در منطقه جهت پیداکردن فرصت های جدید برای حمایت از کوشش های آنها بمنظور متوقف ساختن خشونت ددمنشانه بوکو حرام و برقراری نظم در منطقه دریاچه چاد ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG