لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۵

در حملات جدید در نیجریه صدها تن کشته شدنددر حملات جدید گروه های مسلح در شرق نیجریه، صدها غیرنظامی کشته شده اند.

گزارش ها به نقل از شاهدان حاکی است مهاجمان، که گفته می شود شبه نظامیان بوکوحرام بودند، در روز های دوشنبه و سه شنبه به دست کم سه روستا در ناحیه ای در ایالت بورنو، قرار گاه گروه اسلامگرای افراطی، حمله کردند.

به دلیل بد بودن سرویس های تلفنی و شرایط خطرناک سفر، دو روز طول کشید تا بازماندگان توانستند حملات را به مقامات در پایتخت نیجریه گزارش دهند.

روستائیان می گویند شبه نظامیان، در لباس های نظامی به تن داشتند، ساکنان را زیر آتش گرفتند و خانه ها و مغازه ها را سوزاندند. به گفته آنها، بوکوحرام اینک پرچم خود را بر فراز چندین روستا در منطقه برافراشته و کنترل آن ناحیه را عملا به دست گرفته است.

در رویدادی دیگر، شبه نظامیان مشکوک به ارتباط با بوکوحرام، روز پنجشنبه به شهر ماداگالی در ایالت آداماوا حمله کردند. در مورد شمار تلفات هنوز گزارشی نرسیده است.

گزارشگر صدای آمریکا در منطقه می گوید مهاجمان یک اداره دولت محلی و یک کلیسا را به آتش کشیدند. رئیس شورای محلی گفت چند پرسنل امنیتی که در محل بودند گریختند.

یک مقام دیگر محلی گفت دومین حمله در شهر واکوبلا، در نزدیکی تقاطع جاده ای که به گفته ساکنان شبه نظامیان اغلب از آن استفاده می کنند، صورت گرفت.

پیشتر در روز چهارشنبه، مقامات نیجریه گزارشی را که حاکی بود ۱۵ افسر، از جمله ۱۰ ژنرال، به علت همکاری با بوکوحرام به دادگاه نظامی کشیده شده اند، تکذیب کردند.
XS
SM
MD
LG