لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۴

فناوری نوین آبیاری در خدمت تولیدکنندگان شراب در اسرائیل


وزارت کشاورزی اسرائیل، سیستمی هوشمند را برای محاسبه شاخص‌های آبیاری راه‌اندازی کرده است. این سیستم «دقت و کارآمدی تاکستان‌های شراب‌سازی» را افزایش می‌دهد.

این وزارت‌خانه اکنون برای توسعه صنعت کشاورزی، در تلاش برای بازاریابی «سیستم آبیاری دیجیتال» است، تا به توسعه صنعت کشاورزی کمک کند.

به‌واسطه این سیستم نوین «داده‌های دقیق و ابزارهای کارآمد، برای کشت انگور با کیفیت بالا» در اختیار تولیدکنندگان شراب، قرار می‌گیرد.

این فناوری، بر اساس «اطلاعات دقیق آب و هوا» قادر است به کشاورزان بگوید که چه مقدار آب مصرف کنند که هم موجب «صرفه‌جویی در هزینه‌های آب» شود و هم از «آسیب‌خوردن محصول» جلوگیری کند.

فقط با یک «سیستم ساده شبکه اینترنتی» به تولیدکنندگان انگور و شراب این امکان داده می‌شود که از داده‌های «ایستگاه‌های هواشناسی» در منطقه خود استفاده کنند.

هدف اصلی این سیستم دقیق، جلوگیری از هدر رفتن آب است.

بر اساس «داده‌های ورودی و داده‌های تبخیر که روزانه در سیستم به‌روز می شود» این تکنولوژی مقدار دقیق «آب مورد نیاز» را برای دستیابی به بهترین نتایج، برای پرورش‌دهنده محاسبه می‌کند.

این فناوری، همچنین داده‌های مصرف آب را در راستای «اهداف آبیاری» برای پرورش‌دهنده جمع‌آوری می‌کند. از این طریق، پرورش‌دهنده در هر مرحله از «کشت و پروراندن انگور» با توجه به بازه زمانی که تعیین کرده‌است، می‌تواند بداند که «چه مقدار آبیاری» باید انجام دهد.

XS
SM
MD
LG