لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۱

اسرائیل در تلاش برای جذب گردشگران بیشتر


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در دومین کنفرانس بین المللی توریسم در اورشلیم گفت اسرائیل باید تا یک دهه دیگر، سالانه ۱۰ میلیون توریست داشته باشد.

آقای نتانیاهو در سخنان روز چهارشنبه خود گفت‌‌:‌ «در سال های اخیر توانسته ایم شمار سالانه توریست ها در اسرائیل را از یک و نیم میلیون به ۳ میلیون نفر برسانیم. باید این رقم را بازهم دوبرابر کنیم و به روند رشد ادامه دهیم.»

به نوشته تایمز اسرائیل، نخست وزیر اسرائیل ضمن اشاره به رشد اقتصاد و افزایش اشتغال در اسرائیل گفت این کشور «در موقعیت اقتصادی خوبی است تا به چالش های پیش رو رسیدگی کند.» او گفت افزایش شمار گردشگران به این کشور موجب ایجاد مشاغل بیشتر می شود.

نخست وزیر اسرائیل در نشست بین المللی توریسم گفت که گردشگران مانند گذشته از پرداخت مالیت ۱۸ درصدی معاف خواهند بود. او همچنین گفت که اسرائیل وارد توافق آسمان های باز با اتحادیه اروپا شده، به این امید که بهای پروازهای اروپایی به این کشور را پایین آورد.

نفتالی بنت، وزیر اقتصاد و امور مربوط به یهودیان خارج از اسرائیل نیز گفت که اورشلیم راه درازی را باید بپیماید تا به حداکثر ظرفیتش از نظر توریسم برسد. او گفت‌: «هدف ما نشان دادن اورشلیم، این سرمایه باورنکردنی است. از منظر بازرگانی، سه میلیون توریست، از یک میلیارد توریست بالقوه رقم بسیار پایینی است. ما باید توریست بیشتری جذب کنیم.»

آمار وزارت گردشگری اسرائیل حاکی است که از هر ده گردشگر، هشت نفرشان از اورشلیم بازدید می کنند.

آقا بنت گفت:‌ «مهمترین کار ما کاهش مشکلات بی شماری است که مانع کار می شود، بویژه قوانین دست و پاگیر و فراوان. در سال های پیش رو، ما شاهد تغییرات عمده در اقتصاد خواهیم بود زیرا قوانین را تسهیل خواهیم کرد. در واقع الان هم مشغول رسیدگی به این امر هستیم اما نتیجه اش هنوز مشهود نیست.»

دومین کنفرانس سالانه توریسم اورشلیم روز سه شنبه و چهارشنه ۲۸ و ۲۹ مه برگزار شد.

بیانیه مطبوعاتی این کنفرانس می گوید که نشست امسال بیشترین تاکید را بر توریسم شهری و همچنین تکنولوژی های ابتکاری در حوزه گردشگری و مسافرت گذاشت. رهبران جهانی، چهره های علمی و دانشگاهی و کارشناسان توریسم و مهمان داری درباره مسائل مختلف برای جذب گردشگران بیشتر به این کشور بحث و گفت و گو کردند.

قوانین سخت سفر و ویزا و مراحل دست و پاگیر امنیتی در بدو ورود به این کشور، از جمله اموری است که گردشگران را از سفر به این کشور دلسرد می کند.

XS
SM
MD
LG