لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۰

رسانه های اسرائیل: سوال پلیس اسرائیل از بنیامین نتانیاهو درباره اتهام فساد مالی


آقای نتانیاهو اتهام ها را رد کرده است
آقای نتانیاهو اتهام ها را رد کرده است

پلیس اسرائیل قرار است روز دوشنبه از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور درباره اتهام فساد علیه او، سوال کند. روزنامه نیویورک تایمز می نویسد که پیشاپیش رسیدن کارشناسان تحقیق، پرده ای تیره رنگ در مقابل اقامتگاه رسمی نخست وزیری اسرائیل نصب شده بود تا جلوی دید عکاسان و فیلمبرداران گرفته شود.

بنیامین نتانیاهو گزارش های منتشر شده مبنی بر دریافت «هدیه» از بازرگانان را «بی اساس» خوانده است.

نتانیاهو عصر دوشنبه در جلسه حزب لیکود یک بار دیگر اتهام ها علیه خود را رد کرد.

تلویزیون کانال دو اسرائیل گزارش داد که نتانیاهو پذیرش «لطف» از سوی بازرگانان در اسرائیل و خارج را پذیرفته و مظنون اصلی در دور دوم تحقیقی است که اعضای خانواده را نیز دربرمی گیرد.

نیویورک تایمز می گوید که تحقیقات مجرمانه قرار است هفته آینده صورت گیرد.

کمپین سوال از نخست وزیر اسرائیل و تحقیق درباره فساد و دریافت پول را، ارل مارگالیت، یک قانونگذار اپوزیسیون از حزب اتحادد صهیونیست رهبری می کند.

مارگالیت همچنین خواستار تحقیق درباره گزارش هایی است که می گوید وکیل نتانیاهو نماینده شرکتی آلمانی در معامله فروش زیردریایی هایی به اسرائیل به ارزش یک و نیم میلیارد دلار بوده است.

دستگاه قضایی اسرائیل به برخورد با تخلفات مقام های این کشور شهرت دارد. پیش از این «موشه کاتساو» رئیس جمهوری سابق و ایرانی تبار اسرائیل به اتهام مزاحمت جنسی و مالی به شش سال زندان محکوم شد که به تازگی بعد از پنج سال از زندان آزاد شد.

همچنین «ایهود اولمرت» نخست وزیر سابق اسرائیل هم یکسال پیش به اتهام فساد مالی در اسرائیل زندانی شد. او نیز به ۱۸ ماه زندان محکوم شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG