لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۵

نتانیاهو: با «وقفه» در جنگ برای آزادی گروگان‌ها موافقیم اما حماس باید نابود شود


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل - آرشیو
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل - آرشیو

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه به کانال ۱۴ اسرائيل گفت که اسرائیل آماده توقف جنگ در غزه برای اجرای یک توافق جزئی، (نه یک توافق کامل) در ازای بازگشت تعدادی از گروگان‌های در دست حماس است.

او با این حال تاکید کرد که جنگ تا نابودی این گروه پایان نمی‌یابد.

به گزارش تایمز اسرائيل، نتانیاهو همچنین گفت که مراحل درگیری‌های شدید در نوار غزه رو به پایان است.

این اظهارات نتانیاهو در حالی است که اسرائیل به طور فزاینده‌ای برای یک درگیری آشکار با حزب الله لبنان که حملات فرامرزی خود به شمال اسرائیل را شدت بخشیده است، آماده می‌شود.

طبق این گزارش این نخستین مصاحبه نتانیاهو با یک رسانه عبری زبان پس از حمله تروریستی ۱۵ مهر (۷ اکتبر) حماس بود.

نتانیاهو در پاسخ به این سوال که آیا آماده است پس از پایان مرحله شدید درگیری با حماس به توافقی دست یابد که به منزله تعهد به پایان جنگ باشد، گفت: «نه. من برای پایان دادن به جنگ و رها کردن حماس آماده نیستم. من آماده انجام یک معامله جزئی هستم، این یک راز نیست، که (این توافق) تعدادی از افراد (گروگان گرفته شده) را به ما بر می‌گرداند.»

او به برنامه «مهین‌پرستان» کانال ۱۴ گفت: «اما ما موظف هستیم پس از یک وقفه به نبرد ادامه دهیم تا هدف خود را برای نابودی حماس تکمیل کنیم» و «من حاضر نیستم از آن دست بکشم.»

تایمز اسرائيل می‌نویسد که به نظر می‌رسد که اظهارات نتانیاهو با مفاد آخرین پیشنهاد آتش‌بس و معامله گروگان‌گیری اسرائیل که برخی از جزئیات آن را جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در ماه گذشته میلادی اعلام کرد، در تضاد باشد.

XS
SM
MD
LG