لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۱

وزارت امور خارجه آمریکا: سوگوار محسن شکاری هستیم


ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا
ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا

وزارت امور خارجه آمریکا با خانواده محسن شکاری، معترض جوانی که در ایران اعدام شد، ابراز همدردی کرد.

ند‌ ‌پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، در پیامی به صدای آمریکا گفت که اعدام محسن شکاری نشان‌دهنده «تشدید غم‌انگیز تلاش رژیم برای سرکوب مخالفان و خاموش‌کردن اعتراضات است.»

آقای پرایس افزود که حکومت ایران هزاران نفر را به دلیل شرکت در اعتراضات بازداشت کرده است و بسیاری از آنها هم‌اکنون در محاکمات «ساختگی» که فاقد روند قانونی است با احکام شدید، از جمله مجازات اعدام، روبرو هستند.

وزارت امور خارجه آمریکا این «احکام ظالمانه» و عدم دسترسی به «روند عادلانه» محاکمه برای متهمان را به «شدیدترین لحن ممکن» محکوم کرد.

ند پرایس افزود: «این تنها تازه‌ترین تاکتیک رژیم ایران در سرکوب مداوم و وحشیانه اعتراضات مسالمت‌آمیز است. صدور این احکام برای ترساندن مردم و سرکوب مخالفان است و روشن می‌کند که رهبران ایران از مردم خود و از حقیقت می‌ترسند.»

وزارت امور خارجه آمریکا تأکید کرده است که با مشارکت متحدان و شرکای خود برای مقابله با نقض حقوق بشر در ایران ادامه خواهد داد.

اجرای حکم اعدام محسن شکاری، معترض ۲۳ ساله، به اتهام «محاربه» در روز پنج‌شنبه، ۱۷ آذر، با موج گسترده محکومیت کشورها و مقامات جهان و نیز سازمان‌های حقوق بشری روبرو شده است.

XS
SM
MD
LG