لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۰

درخواست نازنین بنیادی از وزارت کشور بریتانیا: به جای آزار مخالفان از آنها حمایت کنید


نازنین بنیادی
نازنین بنیادی

نازنین بنیادی ‌می‌گوید در یک هفته گذشته مأموران مرزی در فرودگاه «هیترو» لندن دو بار او را سوال و جواب کرده‌اند. او از وزارت کشور بریتانیا درخواست کرده است: «به جای آزار مخالفان از آنها حمایت کنید.»

نازنین بنیادی، بازیگر و فعال حقوق بشر مخالف جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه ۱۹ مهر در متنی که در پیام‌رسان «ایکس» نوشته، با بیان این که «در هفته گذشته دو بار توسط «واحد مبارزه با تروریسم و افسران مرزی» در فرودگاه «هیترو» لندن «بازداشت و سوال و جواب» شده، گفته است: «این در حالی است که اعضای حماس، حزب‌الله و رژیم جمهوری اسلامی به طور آشکار در بریتانیا فعالیت می‌کنند.»

او تأکید کرده است: «به جای محافظت از ما در برابر رژیمی که به طور فعال مخالفان خود را در خاک غرب هدف قرار می‌دهد، بی‌کفایتی پلیس کلان‌شهر لندن ما را بیشتر تضعیف می‌کند. من از وزارت کشور درخواست می‌کنم به جای آزار مخالفان از آنها حمایت کند.»

این فعال حقوق بشر جزئیات بیشتری درباره چرایی متوقف شدن توسط مقامات پلیس در فرودگاه لندن ارائه نکرده است.

نازنین بنیادی یکی از چهره‌هایی است که پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد جمهوری اسلامی، فعالیت خود را افزایش داده و درباره وضعیت حقوق بشر در ایران با مقامات غربی گفت‌وگو کرده است.

در ماه‌های گذشته نازنین بنیادی در حاشیه پانزدهمین نشست انجمن آزادی اسلو در گفت‌وگویی با صدای آمریکا از تداوم رایزنی و گفت‌وگو با سیاستمداران اروپایی تا زمان قطع روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی گفت.

اعلام خبر متوقف کردن او توسط افسران مرزی در فرودگاه لندن، چند روز پس از حمله شبه‌نظامیان حماس به اسرائیل و واکنش‌های جهانی به آن صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش شبکه خبری الجزیره، از شهروندان بریتانیا تاکنون یک کشته و یک مفقود در میان قربانیان حمله تروریستی حماس به اسرائیل شناسایی و ثبت شده است.

رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، و ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کردند که از اسرائیل در برابر حملات «تروریستی» اخیر حماس حمایت می‌کنند.

در بیانیه این کشورها تأکید شده است: «همه ما آرمان‌های مشروع فلسطینیان را به رسمیت می‌شناسیم و از اقدامات برابر عدالت و آزادی برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها به طور یکسان حمایت می‌کنیم. اما اشتباه نکنید: حماس نماینده این آرمان‌ها نیست و چیزی جز ترور و خونریزی بیشتر برای فلسطینی‌هابه ارمغان نیاورده است.»

XS
SM
MD
LG