لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۸

شهروندان چند کشور اروپایی در میان کشته‌ها و ناپدیدشدگان؛ نخاله: سی گروگان اسرائیلی داریم


بر اساس گزارش‌ها دو مرد بریتانیایی در حمله حماس به اسرائیل کشته و یک نفر دیگر نیز یا کشته و یا مفقود شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، خواهر یکی از این سه مرد در فیس‌بوک گفته است که او در نیروهای دفاعی اسرائیل کشته شد. سفارت اسرائیل در لندن مرگ این مرد به نام ناتائل یانگ، ۲۰ ساله، را تایید کرد.

گزارش شده است که اجساد یک عکاس بریتانیایی ساکن برلین و دوست دختر آلمانی‌اش به نام‌های دنی دارلینگتون و کرولین بوهل نیز که در پناهگاهی در کیبوتز «نیر اوز،» پنهان شده بودند، پیدا شده است. این خبر را خانواده آنها به نقل از مردی که در کیبوتز کار می‌کرد و اجساد این دو را شناسایی کرد اعلام کردند.

جیک مارلو، ۲۶ ساله نیز مسئولیت تامین امنیت یک جشنواره موسیقی در نزدیکی یک کیبوتز دیگر را برعهده داشت که قبل از سپیده‌دم با مادرش لیزا تماس گرفت و گفت راکت‌ها از بالای سرشان پرواز می‌کنند.

او یک ساعت بعد نیز به مادرش پیام داد، اما این آخرین پیامی بود که از او شنیده شده است. سخنگوی سفارت اسرائیل در لندن گفت نمی‌داند که آیا مارلو «گروگان گرفته شده یا مرده است یا در بیمارستان است.»

وزارت امور خارجه فرانسه روز یکشنبه بدون ارائه جزئیات اعلام کرد که یک زن فرانسوی در اسرائیل در جریان «حملات تروریستی» کشته شده است. در این بیانیه آمده است که تیم‌هایی از فرانسه در اسرائیل و پاریس تلاش دارند تا وضعیت چند شهروندی را که شناسایی نشده‌اند، روشن کنند.

وزارت امور خارجه آلمان می‌گوید باید فرض کند که شهروندان آلمانی در میان کسانی هستند که روز شنبه بدست حماس ربوده شده اند. این وزارتخانه اما تعدادی اعلام نکرد و گفت همه آنها شهروندان اسرائیل نیز هستند.

سخنگوی وزارت خارجه اوکراین نیز گفت که دو زن اوکراینی که هر دو مدت طولانی در اسرائیل زندگی می کردند کشته شده‌اند.

وزارت امور خارجه بلاروس نیز اعلام کرد که دو شهروند بلاروس در جریان گلوله باران شهر اشکلون زخمی شدند و حال یکی از آنها وخیم است.

در همین حال، هاآرتص به نقل از زیاد نخاله، رهبر جهاد اسلامی مستقر در سوریه، گزارش داد که این گروه ۳۰ اسرائيلی را گروگان گرفته و آنها را به غزه برده است.

XS
SM
MD
LG