لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۲

رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل «اجرای عملیات در ایران» را تایید کرد


ایال هولاتا
ایال هولاتا

مشاور امنیت ملی اسرائیل در مصاحبه‌ای نادر گفت:«اسرائیل از ابراز اختلاف نظر با آمریکا درباره نحوه مقابله با تهدید ایران ترسی ندارد.» او گفت: «ما هر طور که صلاح بدانیم عمل خواهیم کرد و از اختلاف نظر با ایالات متحده در مورد ایران هراسی نداریم.»

ایال هولاتا، پس از دیدار با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در اورشلیم، به کانال ۱۳ اسرائیل گفت: «بایدن همیشه گفته است که راه حل دیپلماتیک را ترجیح می‌دهد، اما در صورت نبود راه حل های دیگر، از نیروی نظامی علیه ایران استفاده خواهد کرد و یکی از گفته‌های معروف او این است که «قدرت ها بلوف نمی‌زنند» - بنابراین این را باید جدی گرفت.»

او افزود: «ما نمی‌ترسیم به آمریکایی‌ها بگوییم که متفاوت فکر می‌کنیم، یا حتی در ایران عملیات انجام می‌دهیم. اسرائیل هر طور که صلاح بداند، عمل خواهد کرد. ما در یک سال گذشته اقدامات زیادی در ایران انجام داده‌ایم و ایالات متحده از ما حمایت می‌کند. ما با منطق و مسئولیت عمل می‌کنیم و همه می‌توانند ببینند که این به روابط بین رئیس‌جمهوری آمریکا و اسرائیل آسیب نمی‌زند.»

گفتنی است از اواخر ماه آوریل تا اوایل ژوئن موجی از ترور‌ها در ایران رخ داد که به موساد نسبت داده می شود. در این مجموعه ترورها هفت مقام ارشد هسته‌ای و نیروهای هوافضا و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشته شدند.


هولاتا درباره سفر جو بایدن به عربستان سعودی هم گفت: «ما ماه‌ها است که روی تقویت روابط اسرائیل با کشورهای منطقه کار می‌کنیم و بدون شک عربستان سعودی مهم‌ترین کشور در منطقه است که اسرائیل می‌تواند با آن روابط صلح‌آمیز داشته باشد. ما روی این موضوع کار می کنیم.»

با این حال وی هشدار داد که باید صبور بود و نتایج این تلاش‌ها را چند ماه دیگر مورد قضاوت قرار داد.

XS
SM
MD
LG