لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۷

مونا بختیاری می‌گوید ناهید شیرپیشه در زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است


تصویری از ناهید شیرپیشه در کنار پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات آبان ماه
تصویری از ناهید شیرپیشه در کنار پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات آبان ماه

مونا بختیاری خواهر پویا بختیاری در توییتر نوشت: «این بار که به ملاقات مادرم رفتم متوجه شدم تنها پس از گذشت ۳هفته که در بند عمومی بود به درخواست خودش به انفرادی منتقل شده است.»

مونا بختیاری نوشت که مادرش با وضعیت روحی وجسمی بد و بدنی کبود گفته که «توسط زندانیان خود‌مختار یا اجیرشده مورد ضرب و شتم قرار گرفته، مامورین مداخله نکرده‌اند و همیشه در این مواقع دوربینها خراب هستند.»

خانم بختیاری در ادامه نوشته است: «جان مادرم ناهیدشیرپیشه و پدرم منوچهر بختیاری در خطر است! امنیت جانشان به عهده چه کسی است؟»

ناهید شیرپیشه مادر پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸ از حق تماس تلفنی و ملاقات با خانواده منع شده است.

خانم شیرپیشه که از مدتی پیش برای حکم زندان، در زندان زنجان به سر می‌برد به خاطر اعتراض به مقامات از امکان برقراری تماس تلفنی و ملاقات با خانواده منع شده است.

پیش‌تر هرانا به نقل از نزدیکان خانم شیرپیشه نوشت او از تیرماه سال پیش ممنوع التماس بوده و در هفته‌های اخیر هم امکان ملاقات با خانواده را نداشته است.

مادر پویا بختیاری به اتهاماتی چون اجتماع و تبانی علیه نظام و همچنین فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی به پنج سال زندان محکوم شده بود. او تابستان سال گذشته برای اجرای حکم بازداشت و به زندان کچویی کرج منتقل شد. مدتی بعد هم از زندان کرج به زندان زنجان برده شد.

ناهید شیرپیشه از زنان فعال مجموعه مادران دادخواه آبان است و بارها به جمهوری اسلامی اعتراض کرده است.

XS
SM
MD
LG