لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۴

احضار خواهر دادخواه پویا بختیاری به دادگاه انقلاب اسلامی زنجان


مونا بختیاری در مقابل زندان زنجان
مونا بختیاری در مقابل زندان زنجان

مونا بختیاری، خواهر دادخواه پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸، روز پنجشنبه ۱۱ خرداد از احضار خود به دادگاه انقلاب اسلامی زنجان خبر داد.

خانم بختیاری روز سه‌شنبه برای ملاقات مادرش به زندان زنجان مراجعه کرده بود، اما مقامات از ورود او به زندان جلوگیری کرده بودند.

مونا بختیاری که پدر و مادرش؛ منوچهر بختیاری و ناهید شیرپیشه، زندانی هستند، می‌گوید هفتم فروردین نیز دادگاه انقلاب اسلامی کرج بدون ارسال پیامک، او را احضار کرده بود.

او روز سه‌شنبه در ویدئویی به همراه یاشار تبریزی، فعال حقوق بشر، توضیح داد به همراه دایی‌اش برای ملاقات با مادرش؛ ناهید شیرپیشه به زندان زنجان مراجعه کرد و با وجود صدور برگه ملاقات، مقامات زندان از ورود او به سالن ملاقات جلوگیری کردند.

مقامات زندان به او گفته بودند به دلیل این که «بختیاری» است نمی‌تواند وارد شود و به دایی‌اش گفته بودند: «ایشان را نیاورید، شما بروید ملاقات.»

روز هشتم اردیبهشت، مادر منوچهر بختیاری در ویدئویی خطاب به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی گفته بود: «زندگی را به من حرام کرده‌ای.»

مادر منوچهر بختیاری خطاب به خامنه‌ای: «زندگی را به من حرام کرده‌ای»
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

فشار مقامات جمهوری اسلامی بر خانواده‌های دادخواه در ماه‌های گذشته افزایش یافته و بازداشت نزدیکان معترضان جان‌باخته و اعدام‌شده شدت گرفته است. از جمله، محمد هاشمی پسرخاله مجید کاظمی یکی از معترضان اعدام شده در اصفهان، به صدای آمریکا گفته است که مقامات جمهوری اسلامی ضمن دفن مخفیانه او، برادرانش را بازداشت و حقوق بازنشستگی پدرش را نیز قطع کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG