لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۸

امتناع قاضی پرونده اخوان المسلمین از ادامه دادرسی


قاهره، ۲۸ اکتبر ۲۰۱۳
قاهره، ۲۸ اکتبر ۲۰۱۳

ادامه جلسات دادگاه رسیدگی به اتهامات 3 تن از رهبران ارشد اخوان المسلمین مصر تا زمانی نامعلوم به تعویق افتاد.

قاضی پرونده رسیدگی به اتهامات 3 رهبر ارشد اخوان المسلمین مصر که به اتهام ترغیب به خشونت تحت محاکمه اند، روز سه شنبه از قضاوت این پرونده کناره گیری کرد.

به این ترتیب، ادامه روند دادرسی پرونده رسیدگی به اتهامات این سه عضو اخوان المسلمین، تا زمان نامعلومی به سبب امتناع قاضی پرونده از ادامه کار قضاوت آن، به تعویق افتاده است.

این 3 عضو ارشد متهم اخوان المسلمین مصر، محمد بدیع (با سمتی موسوم به راهنمای ارشد اخوان المسلمین)، و معاونان وی، خیرات الشاطر و رشاد البیومی هستند.

قاضی محمد امین فهمی الغرموتی سبب این تصمیم خود را «معذب بودنش» برای ادامه دادرسی اظهار کرده و ادامه روند دادرسی را از سوی دادگاه تحت ریاست خود، نامیسر توصیف کرده است. الغرموتی در این مورد توضیح بیشتری نداده است.

قاضی فهمی الغرموتی در ابتدای جلسه روز سه شنبه دادگاه، تصمیم خود را اعلام کرد و پرونده را به دادگاهی دیگر ارجاع داد.

این 3 رهبر اخوان المسلمین که تحت دادرسی بوده اند، به اتهام اغتشاش و تشویق به خشونت در روز ۳۰ ژوئن ۲۰۱۳ مورد محاکمه قرار گرفته اند. درگیری که آنها به نقش داشتن در سازمان دهی آن متهمند، به کشته شدن ۹ تن و مجروح شدن ۹۱ نفر دیگر انجامید.

این سه رهبر اخوان المسلمین که در بازداشت به سر می برند، در جلسه روز سه شنبه دادگاه حضور نیافتند. قاضی الغرموتی گفت که دادستانان پرونده باید از وزیر کشور مصر درخواست کند که اجازه دهد متهمان در جلسه آینده دادگاه که قاعدتا تحت قضاوت قاضی دیگری برگزار خواهد شد، حضور یابند.
XS
SM
MD
LG