لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۱

آلمان ممکن است دوره‌های آموزشی بیشتری برای نیروهای جدید ارتش اوکراین برگزار کند


آرشیو
آرشیو

یکی از فرماندهان اتحادیه اروپا روز پنجشنبه هفتم تیر به خبرگزاری رویترز گفت: نیروهای بیشتری از ارتش اوکراین ممکن است از سال آینده میلادی در آلمان تحت آموزش نظامی قرار گیرند.

بر اساس این گزارش، این اقدام در پاسخ به نیاز فزاینده اوکراین به نیروهای جدید در جنگ با روسیه انجام می‌شود.

ژنرال آندریاس مارلو، فرمانده نیروهای ویژه آموزش اتحادیه اروپا، گفت که درخواست‌های آموزشی بیشتری دریافت شده است، زیرا اوکراین همچنان به بسیج نیروهای خود ادامه می‌دهد.

به دلیل ادامه جنگ که در پی حمله روسیه در اسفند سال ۱۴۰۰ آغاز شد، و نیز کاهش تعداد داوطلبان، دولت اوکراین تحت فشار قرار گرفته است تا نیروهای بیشتری را فرا بخواند.

در این ارتباط، دولت ولودیمیر زلنسکی قصد دارد بخش بیشتری از آموزش‌ها را به داخل اوکراین منتقل کند تا مسایل لجستیکی را ساده‌تر کند و امکان دسترسی سریع‌تر نیروها به میدان نبرد را فراهم آورد.

این گزارش حاکی از ان است که مأموریت نظامی اتحادیه اروپا که در سال ۲۰۲۲ برای آموزش دست‌کم ۶۰ هزار سرباز اوکراینی تا اواسط نوامبر سال جاری میلادی راه‌اندازی شده، بخشی از این تلاش‌ها است.

ژنرال مارلو تأکید کرد که آموزش‌های تخصصی به دلیل نیاز به تسلیحات و زیرساخت‌های خاص، به اوکراین منتقل نخواهد شد.

آموزش های پایه در آلمان که معمولاً سه ماه طول می‌کشد، به دلیل جنگ برای اوکراینی‌ها به شش هفته کاهش یافته است.

رویترز اشاره کرد که انتقال آموزش‌های نظامی به اوکراین می‌تواند متحدان ناتو مانند فرانسه و لیتوانی را ترغیب کند تا مربیان نظامی به آنجا بفرستند.

XS
SM
MD
LG