لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۹

رکورد بيسابقه افزايش مجردها در آمريکا


ميکی رونی، پرفروشترين ستاره مرد هاليوود، و اوا گاردنر (۱۹ ساله) ستاره نوخاسته، پس از ازدواج در ایالت کاليفرنيا -- ۱۵ دی ۱۳۲۰
ميکی رونی، پرفروشترين ستاره مرد هاليوود، و اوا گاردنر (۱۹ ساله) ستاره نوخاسته، پس از ازدواج در ایالت کاليفرنيا -- ۱۵ دی ۱۳۲۰

۲۰ درصد آمريکائيان بالغ، معادل ۴۲ ميليون نفر، هرگز ازدواج نکرده اند

۲۰ درصد آمريکائيان بالغ، معادل ۴۲ ميليون نفر، هرگز ازدواج نکرده اند. بنا به تحليلی که به تازگی منتشر شده، اين رکورد بيسابقه، تغييری اساسی در وضعيت جمعيتی و اجتماعی را در ايالات متحده نشان‌ می‌دهد.

خبرگزاری رويترز می‌گويد یک همه‌پرسی توسط مرکز تحقیقات «پیو» منتشر شد که حاکی است چندین عامل باعث افزایش تعداد بزرگسالانی است که هیچگاه ازدواج نکرده‌اند، از جمله بالارفتن سن ازدواج، و افزايش زوج‌هایی که کودکان خود را خارج از ازدواج تربيت می‌کنند.

بنا به گزارش پيو، در سال ۲۰۱۲ ميلادی، ۲۳ درصد مردان و ۱۷ درصد زنان ۲۵ ساله و بالاتر هرگز ازدواج نکرده‌اند، که نشان‌دهنده شکاف رو به گسترش میان دو جنس است. در سال ۱۹۶۰ ميلادی، ۱۰ درصد مردان و ۸ درصد زنان هرگز ازدواج نکرده بودند.

گزارش پيو می‌گويد، «تغییر در نگرش عمومی، وضعيت دشوار اقتصادی و تغییر الگوهای جمعیتی همگی احتمالا کمک می‌کنند به افزایش سهم بزرگسالانی که هیچگاه ازدواج نکرده‌اند. اين تحلیل بر روی داده‌های اداره آمار و تحقیق موسسه پیو انجام شد.

اين روند به‌ویژه در میان سیاهپوستان آمریکا چشمگير است. در سال ۲۰۱۲، سی‌وشش درصد از سیاه‌ پوستان يعنی چهار برابر سال ۱۹۶۰، ازدواج نکرده بودند.

تحقیق موسسه پیو میگويد، سهم بزرگسالان هرگز ازدواج نکرده برای سفید پوستان در همين مدت تقریبا دوبرابر شد، يعنی به ۱۶ درصد و برای اسپانیایی‌تبارها به ۲۶ درصد رسيد.

بنا به گزارش پيو، ۵۳ درصد، یعنی بیش از نیمی از بزرگسالانی که هرگز ازدواج نکرده‌اند، می‌گويند در نهايت می‌خواهند ازدواج کنند. این رقم در سال ۲۰۱۰، ۶۱ درصد بود.

مردان و زنان به دنبال کیفیت‌های مختلفی در همسران بالقوه خود هستند. ۷۸ درصد زنان هرگز ازدواج نکرده می‌گويند يافتن کسی که شغل ثابت داشته باشد بسیار مهم خواهد بود.

برای ۷۰ درصد مردان، پيدا کردن کسی که نظرات مشترکی داشته باشد مهمتر از يافتن همسری است با شغل ثابت.

پیو گفته درحالی‌که شکاف درآمدها بین زنان و مردان از سال ۱۹۸۰ کاهش پيدا کرده، درصد بزرگسالان هرگز ازدواج نکرده بيشتر شده است.

دستمزد ساعتی متوسط برای مردان ۲۵ تا ۳۴ ساله یک پنجم نسبت به مدت مشابه افت داشته است. مشارکت مردان جوان در نیروی کار نیز از سال ۱۹۶۰ کاهش نشان می‌دهد.

سن متوسط اولین ازدواج برای زنان ۲۷ و برای مردان ۲۹ سال است. اين نسبت در سال ۱۹۶۰ ميلادی ۲۰ و ۲۳ بود.

تحقیق موسسه پیو از ۱ تا ۴ خردادماه (۲۲ تا ۲۵ مه) و از ۸ تا ۱۱ خرداد (۲۹ مه تا اول ژوئن) از ۲۰۰۳ بزرگسال ۱۸ سال به بالا انجام گرفت. حاشیه خطا دو و نيم درصد بوده است.

XS
SM
MD
LG