لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۳

محکومیت نماینده اسبق بیجار به ۵ سال زندان؛ محمدرضایی: مرگ بر ما که گفتیم مرگ بر شاه


محمد محمدرضایی، نماینده پیشین بیجار در مجلس شورای اسلامی
محمد محمدرضایی، نماینده پیشین بیجار در مجلس شورای اسلامی

اطلاعات رسیده به بخش فارسی صدای آمریکا حاکی از آن است که یک نماینده اسبق استان کردستان در مجلس شورای اسلامی، به دلیل اعتراض به «زمین‌خواری»، در سه پرونده جداگانه به پنج سال زندان محکوم شده است.

یک منبع مطلع روز سه‌شنبه ۱۳ تیر، به صدای آمریکا گفت که محکومیت پنج سال زندان برای محمد محمدرضایی، نماینده پیشین بیجار در مجلس، در پی اعتراض او به موارد «زمین‌خواری و فساد» در این شهر استان کردستان و در سه پرونده مختلف بوده است.

بنا بر این گزارش، محمد محمدرضایی، نماینده دور ششم مجلس از حوزه انتخابیه بیجار، در یکی از این پرونده‌ها به دو سال زندان محکوم شده و این حکم اکنون به اجرای احکام کیفری دادسرای بیجار فرستاده شده است.

محکومیت آقای محمدرضایی پس از آن رخ داد که به گفته خودش، او به «خیز جوجه‌زمین‌خواران برای ادعای مالکیت عرصه ساختمان ادارات اطلاعات و دفتر امام جمعه بیجار» اعتراض کرد.

او در متنی که در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرد، تأکید کرده است: «انگیزه‌ای جز دفاع از حقوق عمومی در برابر سلطه مافیای ثبتی قضایی بر مایملک» عمومی در حوزه انتخابیه پیشین خود نداشته است.

این نماینده پیشین مجلس همچنین با انتشار تصویری از محمدرضا شاه پهلوی در کانال تلگرامی خود خطاب به «آخوندها» نوشت: «در چنین فضای خفقان‌زده‌ای این حق را به ما می‌دهید که فریاد بزنیم مرگ بر ما که گفتیم مرگ بر شاه.»

محمد محمدرضایی افزود: «من با پذیرش تحمل دو سال حبس بابت نگارش این مطلب، شرافت خود را به جهانیان ثابت کردم» و حالا «نوبت شما آخوندهای محترم است تا به ملت اعلام کنید کجای متنی که مستند به مصوبه انجمن شهر زمان شاه فقید نگارش یافته و نشان می‌دهد محل کنونی اداره اطلاعات و دفتر امام جمعه شهر بیجار در استان کردستان جزو اراضی خریداری شده توسط شهرداری آن زمان» است و «ادعای ارضی معارضین را نفی می‌کند مجرمانه است‌؟»

بر اساس اظهارات فاطمه بهرامی، همسر محمد محمدرضایی، که در یک کانال تلگرامی محلی منتشر شده است، این نماینده ادوار مجلس در ماه گذشته زندانی شده و در زندان بیجار اعتصاب غذا کرده بود.

XS
SM
MD
LG