لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

دعوای مشاور تیم هسته‌ای و دانشگاه تهران؛ مرندی: الحمدلله هم روس هستم، هم آمریکایی


محمد مرندی مشاور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای
محمد مرندی مشاور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای

مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی در پاسخ به نامه عبدالرضا سیف، مسئول بسیج اساتید دانشگاه تهران نوشت: «الحمدلله هم روس و هم آمریکایی هستم و همچنین از منافقین بدترم.»

محمد مرندی در حساب کاربری خود در توییتر بدون پاسخگویی به «اتهامات» و سوال مسئول بسیج اساتید دانشگاه تهران درباره شغل فرزندش در روسیه اضافه کرد:«خوشا به حال همکاران دانشکده هنر‌های زیبا که فقط رقاص هستند، فقط گفتم تخلف نکنید. پناه بر خدا.»

عبدالرضا سیف، مسئول بسیج اساتید دانشگاه تهران یکم مردادماه در نامه‌ای ضمن انتقاد از مواضع اخیر محمد مرندی درباره دیدارهای رئیس دانشگاه تهران با یادآوری سفرهای مکرر او به کشور روسیه در زمان مسئولیتش در این دانشگاه پرسید: «راستی از کسب‌وکار آقازاده در روسیه چه خبر؟!».

او در بخشی از این نامه نوشته است:« آقای مرندی! فقط چیزهایی درباره دوتابعیتی بودن شما شنیده بودیم. وقتی به عنوان نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در هیات امنای دانشگاه غیرانتفاعی صدرا حاضر شدم، شما را به عنوان عضو هیات موسس این دانشگاه یافتم. خوب است بدانید که در دوره‌ای زیست می‌کنیم که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آن قائل بر این است که هیچ یک از مدیران عالی رتبه آموزش عالی نباید درگیر تعارض منافع باشند.»

محمد مرندی مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران برای احیای برجام است. او پیش‌تر معاون بین‌الملل دانشگاه تهران بود که اخیرا به دلیل بروز اختلاف با رئیس دانشگاه برکنار شد.

XS
SM
MD
LG