لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۲

جنازه سالم یک راهبه چهار سال پس از مرگ؛ معجزه یا واقعه‌ای طبیعی؟


بدن انسان پس از مرگ به آرامی شروع به تجزیه می‌کند. اما در یک رویداد جالب، جسد راهبه‌ای نود و پنج ساله به نام خواهر ویلهلمینا لنکستر، چهار سال پس از مرگش، تنها نشانه‌های کمی از پوسیدگی را نشان می‌دهد.

صدها نفر به شهر کوچکی در میزوری که تنها هزار و هشتصد نفر جمعیت دارد هجوم آوردند تا برای آخرین بار از راهبه‌ای که جنازه‌اش از سال ۲۰۱۹ خیلی کم‌تجزیه شده است دیدن کنند.

نیویورک پست گزارش داده است که بقایای این راهبه از تابوت چوبی بیرون آورده شد تا در زیارتگاه جدیدی قرار گیرد ولی راهبه‌ها به جای اسکلت با پیکر نسبتا سالم او مواجه شدند.

آنها سعی کردند این موضوع که جنازه خواهر لنکستر سالم مانده است را محرمانه نگه دارند ولی یک ایمیل داخلی در مورد این موضوع به بیرون درز کرد.

شماری از کاتولیک‌های منطقه از آن به عنوان یک «معجزه» یاد کرده‌اند و یا آن را به «قداست» راهبه مرتبط دانسته‌اند ولی دانشمندان می‌گویند این اتفاق چندان هم نادر نیست چرا که فرآیند تبدیل شدن جسد به اسکلت کند است و دست‌کم پنج سال طول می‌کشد.

در عین حال نوع دفن، موادی که تابوت از آن ساخته شده است و آب و هوای اطراف و همینطور شیوه پاکسازی و آماده‌سازی جسد برای دفن معمولا بر سرعت و میزان تجزیه تأثیر می‌گذارند.

از آنجایی که نبش قبر اجساد چهار سال پس از مرگ پدیده نادری است، مقایسه این رخداد با نمونه‌های دیگر هم آسان نیست.

شماری از بازدیدکنندگان اجازه پیدا کردند جسد راهبه را لمس کنند.

قرار است جسد لنکستر به یک زیارتگاه شیشه‌ای در کلیسای خودش منتقل شود.

XS
SM
MD
LG