لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۶

دختر شایسته آمریکا: امیدوارم ترامپ مردم آمریکا را متحد کند


دشانا باربر، دختر شایسته آمریکا در سال ۲۰۱۶
دشانا باربر، دختر شایسته آمریکا در سال ۲۰۱۶

دشائونا باربر، دختر شایسته آمریکا و نامزد این کشور در مسابقات دختر شایسته جهان، روز چهارشنبه گفت او به دونالد ترامپ رای نداده است ولی امیدوار است که رئیس جمهوری منتخب بتواند مردم آمریکا را در این دوره بقول او «اعصاب خردکن» در تاریخ آمریکا، به هم نزدیک و متحد کند.

دشائونا باربر، ۲۷ ساله از شهر واشنگتن دی سی، که افسر ارتش آمریکا است ابراز کرد که مطمئن است که مردم آمریکا می توانند از پسِ شرایط سخت سیاسی، بعد از یکی از «جنجالی ترین انتخابات» که در عمرش دیده ، بر آیند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، باربر یکی از ۸۶ نفر کاندیدایی است که برای دریافت تاج دختر شایسته جهان در روز ۳۰ ژانویه در شهر مانیل فیلیپین حضور خواهد یافت.

او در مصاحبه ای با آسوشیتد پرس گفت: «با وجود این که هر کسی ممکن است با نتیجه انتخابات موافق نباشد، از جمله خود من، ولی با اینحال رئیس جمهور آمریکا را، تا پایان دوره ریاست جمهوری اش حمایت می کنم.»

باربر گفت امیدوار است که ترامپ بتواند بر متحد کردن مردم آمریکا تمرکز کند، «بزرگترین ترسم این است که چنین اتفاقی رخ ندهد.»

باربر، که والدینش نیز در ارتش آمریکا خدمت کرده اند، اولین سربازی است که به عنوان دختر شایسته آمریکا انتخاب شده است.

او که فرمانده لجستیک است تا کنون به جبهه جنگ فرستاده نشده، ولی می گوید امیدوار است بشود، چرا که «وظیفه ای است که با این کار می آید.»

به گفته باربر شرکت او در مسابقات دختر شایسته جهان کاری است که با وظایفش در ارتش کاملاً متضاد است، و همین استعداد های متعدد یا به قول خودش «همه فن حریف بودن» اش را نشان می دهد.

امسال در بین شرکت کنندگان در مسابقه دختر شایسته جهان، وکیل، دانشمند، آرشیتک، و جامعه شناس وجود دارد که کلیشه های موجود برای زنان را می شکند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG