لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۵۳

ادعای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی: یک تروریست «فرامرزی» بازداشت شد


نشان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در کنار پرچم جمهوری اسلامی
نشان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در کنار پرچم جمهوری اسلامی

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران می‌گوید فردی را به عنوان «تروریست با دامنه فعالیت فرامرزی» و دارای تخصص «سلاح‌های سنگین» بازداشت کرده است.

در اطلاعیه‌ای که وزارت اطلاعات روز چهارشنبه ۲۶ مرداد منتشر کرده، فرد بازداشت‌شده «یکی از پرسابقه‌ترین و خطرناک‌ترین تروریست‌ها با دامنه عملیات تروریستی فرامرزی» معرفی شده که در شهرهای «حلب، حماه، و ادلب» در سوریه فعال بوده است.

وزارت اطلاعات بدون اشاره به نام فرد بازداشت‌شده و گروهی که به آن وابسته است، او را «متخصص سلاح‌های سنگین» خوانده که «پایگاه فعالیت» خود را به «دو کشور پیرامونی جمهوری اسلامی ایران» منتقل کرده و «به یکی دیگر از گروهک‌های تروریستی» پیوسته و اقدامات خود را علیه «تمامیت ارضی» ایران ادامه داده است.

پیش از این نیز در روز سیزدهم مرداد وزارت اطلاعات بدون اشاره به جزئیات ادعا کرد ۱۰ نفر نیروی «داعش» مرتبط با اسرائیل را که در صدد انجام «عملیات تروریستی» هم‌زمان با ماه محرم بوده‌اند، بازداشت کرده است.

همچنین در ششم مرداد سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی از بازداشت یک «شبکه جاسوسی پنج نفره» وابسته به اسرائیل خبر داد و اعلام کرد اعضای این شبکه به ترغیب «سرکرده یکی از گروه‌های تجزیه‌طلب» با سازمان اطلاعاتی اسرائیل همکاری کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG