لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۸

آلمان می گوید پذیرش پناهجویان را محدود می کند


آلمان اعلام کرده است تعداد پناهجویانی را که از اتریش وارد می شوند، محدود خواهد کرد.

تا به حال هزاران پناهجو از خاورمیانه و شمال آفریقا از مرز مشترک آلمان و اتریش وارد استان باواریای آلمان شده اند.

از چند روز پیش اسلوونی روزانه هزاران پناهجو را که اکثرا می گوید مقصد نهایی شان آلمان است، مستقیما با قطار به مرز با اتریش منتقل می کند و اتریش نیز می گوید کم کم توان پذیرش این تعداد پناهجو را از دست می دهد.

وزارت کشور اسلوونی اعلام کرده است نمی تواند پناهجوی بیشتری بپذیرد و راهی جز انتقال آنها از کرواسی به اتریش ندارد، اما محدود شدن ورود پناهجویان از اتریش به آلمان، مقام های وین را نیز با درد سر بزرگی روبرو کرده است.

ورنر فیمان صدراعظم اتریش، روز جمعه در پاریس گفت باید به عوامل ریشه ای بحران پناهندگان در اردن و لبنان و ترکیه و سوریه پرداخته شود.

آلمان می گوید پذیرش پناهجویان را محدود می کند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه گفت نمی توان تمام مهاجران را پذیرفت و یادآور شدباید هجوم آنها در سطح اتحادیه اروپا سازماندهی شود.

او همچنین گفت باید شرایطی به وجود آید که بتوان به کسانی که استحقاق دارند پناهندگی داد و بقیه کسانی که پرونده هایشان قانع کننده نیست به کشورهایشان بازگردانده شوند.

با این حال، روز شنبه پناهجویان بیشتری با قایق های لاستیکی از ترکیه خود را به جزیره لسبوس در یونان رساندند.

امدادرسانان جسد یک زن بیست و دو ساله و یک مرد جوان بیست ساله را که در بین راه از قایق به بیرون پرتاب شده بودند، از آب گرفتند.

باوجود سردتر شدن هوا و افزایش خطر سفر دریایی، هنوز از هجوم پناهجویان از ترکیه به یونان کم نشده و تنها در هفته گذشته چهل و هشت هزار مرد و زن و کودک خود را به یونان رساندند.

بنا به آمار کمیساریای عالی پناهجویان، در ده ماه اخیر۳۳۰ تن از پناهجویان در دریای اژه بین ترکیه و یونان غرق شده اند.

XS
SM
MD
LG