لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۳

طرح فرماندار میشیگان برای بهبود وضعیت اقتصادی دیترویت


ریک شنایدر، فرماندار میشیگان روز پنجشنبه طرحی را اعلام کرد که بر اساس آن از دولت آمریکا می خواهد تا در پنج سال آینده ۵۰ هزار ویزای ویژه برای مهاجران با تخصص های بالا برای کار و زندگی در شهر ورشکسته دیترویت صادر کند.

هدف از طرح آقای شنایدر، که اجرای آن با دولت آمریکا است، آوردن مشاغل به شهر دیترویت است، تا ساکنان آن شهر دسته دسته مهاجرت نکنند.

جمعیت دیترویت که در سال ۱۹۵۰، ۱،۸۰۰،۰۰۰ نفر بود، این روزها به ۷۰۰،۰۰۰ نفر کاهش یافته، و آقای شنایدر تأکید می کند که اکنون فرصت های زیادی در اختیار تازه واردان قرار دارد.

آقای اشنایدر در برنامه ای برای اعلام این پیشنهاد گفت ویزاهای کار و اقامت به مهاجرانی تعلق می گیرد که در زمینه های صنایع اتوموبیل، تکنولوژی اطلاع رسانی، بهداشت و علوم زیستی (زیست شناسی، پزشکی، انسان شناسی و بوم شناسی) مدارج بالای دانشگاهی و تخصص های استثنایی داشته باشند.

این ویزا به افرادی با استعدادهای ویژه اجازه می دهد که بدون در دست داشتن پیشنهاد کار، به آمریکا وارد شوند.

فرماندار ایالت میشیگان می گوید هر چند صدور ویزای ویژه برای یک منطقه خاص جغرافیایی سابقه نداشته، اما این برنامه با برنامه فعلی اعطای ویزا به پزشکانی که موافقت کنند در مناطق محروم آمریکا کار کنند، قابل مقایسه است.

ریک اشنایدر می گوید در زمانی که مسأله مهاجرت یکی از عمده ترین مسائل سیاسی مورد اختلاف دو حزب است، ایالت میشیگان به حمایت دولت آقای اوباما، و تغییر سیاست های مهاجرتی برای اجرای این طرح نیاز دارد.

آقای شنایدر روز جمعه برای گفتگوی خصوصی با مقامات دولت آقای اوباما و ارائه طرح خود به واشنگتن سفر کرد. وی پیش از سفرش به خبرنگاران گفت این طرح در واقع استفاده از پیشنهاد دولت است که گفته می خواهد کمک بیشتری در اختیار میشیگان بگذارد:
«باز هم می گویم: آنها (دولت فدرال) روشن کردند که برای کمک منابع مالی در اختیار ندارند. ولی این راهی عالی برای انجام یک کار چشمگیر در دیترویت بدون استفاده از منابع مالی دولت فدرال نیست؟»

فرماندار جمهوریخواه میشیگان این طرح را مشترکاً با فرماندار دمکرات شهر دیترویت و اعضای شورای شهر اعلام کرد.

بر اساس این برنامه افرادی که از خارج از ایالات متحده می آیند و اشخاصی که هم اکنون در این کشور هستند می توانند ویزای کار و اقامت در شهر دیترویت را دریافت کنند.

آقای شنایدر می گوید: «دانشجویان خارجی امکانات زندگی از قبیل خانه را در هیچ کجای دیگر کشور به ارزانی میشیگان پیدا نخواهند کرد.»
XS
SM
MD
LG