لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۹

نمایشگاه دیترویت، تقابل اتومبیلهای مسابقه با پاک


آخرین مدل خودرو مرسدس بنز (۲۰۱۵)
آخرین مدل خودرو مرسدس بنز (۲۰۱۵)
طی چند سال اخیر، خودروهایی که لقب سبز یافته اند و با هدف حفاظت از محیط زیست مهندسی می شوند - که خودروهای الکتریک و خودروهای هیبرید در میان مهمترین گروه های آن هستند - بازار پررونقی یافته اند.

در نمایشگاه بین المللی خودرو سال ۲۰۱۴ آمریکا اما، اتومبیل های مسابقه ای از خودروهای پاک سبقت گرفته اند و توجه بیشتری را به خود جلب کرده اند. این نمایشگاه بین المللی خودرو که تازه ترین نمایشگاه اتومبیلی است که در آمریکا برگزار می شود، در دیترویت در ایالت میشیگان برپای شده است.

با وصف سبقت گرفتن سرعت به عنوان عاملی جذاب برای علاقه مندان اتومبیل، طراحان و کارخانه های سازنده خودروهای مسابقه ای نیز این روزها با مد نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی و صرفه اقتصادی، خودروهای ویژه سرعت را تولید می کنند.

آشنایان با صنعت خودرو و کارشناسان اتومبیل های مسابقه ای می گویند امسال گرایش به ملاحظات زیست محیطی از سویی، توجه به امنیت سرنشینان از سوی دیگر، حرکت به سمت ساختن اتومبیل های سبک تر، و تمرکز بر تولید اتومبیل های کم مصرف تر، بیشتر از سال های گذشته به چشم می خورد، حتی در مورد اتومبیل های مسابقه ای و خودروهایی که اساسا هدف از طراحی و تولیدشان رانندگی پرسرعت است.

موتورهای توربو و دیزل در میان موتورهایی هستند که امسال در نمایشگاه بین المللی اتومبیل دیترویت بسیار به چشم می خورند. فن آوری دسترسی به شبکه های اجتماعی نیز در میان عوامل دیگری است که امسال مد نظر تولیدکنندگان خودرو بوده است.
XS
SM
MD
LG