لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۷

رقیب جنجالی «توییتر» رکورد شکست؛ «تردز» ۱۰۰ میلیونی شد


رقیب جنجالی «توییتر» رکورد شکست؛ «تردز» ۱۰۰ میلیونی شد
رقیب جنجالی «توییتر» رکورد شکست؛ «تردز» ۱۰۰ میلیونی شد

«تردز»، رقیب توییتر که توسط «شرکت مادر فیس‌بوک»، «متا» راه‌اندازی شده، تنها در عرض پنج روز به رکورد ۱۰۰ میلیون کاربر رسید و آن را به سریع‌ترین پیام‌رسان آنلاین در حال رشد بدل ساخت.

گزارش رویترز حکایت از آن دارد که دستیابی تردز به رکورد ۱۰۰ میلیونی، این پیام‌رسان را به یک «شگفتی» در فضای مجازی تبدیل کرده است چرا‌که نرخ رشد «تردز» از نرخ رشد تاریخی «چت‌جی‌پی‌تی» نیز پیشی گرفته است.

همزمان، این پیام‌رسان موفق شد با جذب مشاهیر، سیاستمداران و دیگر چهره‌های با نفوذ، محبوبیت قابل توجهی پیدا کرده و به عنوان «تهدیدی جدی» برای توییتر ظاهر شود.

بر اساس این گزارش، در مقایسه با «چت‌جی‌پی‌تی» ـ که طی دو ماهه اول پس از راه‌اندازی به سریع‌ترین برنامه «پرمصرف‌ در تاریخ» تبدیل شد ـ کارشناسان بر این باورند که افزایش رشد کاربران «تردز» تا حد زیادی طبیعی و با حداقل تبلیغات همراه بوده است.

در حالی که پیش از تصاحب ایلان ماسک، توییتر تقریبا ۲۴۰ میلیون کاربر فعال روزانه قابل کسب درآمد داشت، طبق گزارش‌ها، استفاده از آن کاهش چشمگیری یافته و ترافیک آن پس از راه‌اندازی «تردز» کمتر شده است.

پیش‌تر صدای آمریکا خبر داد که تنها یک روز بعد از راه‌اندازی «تردز»، جمهوری اسلامی «مانع دسترسی» مردم در ایران به این شبکه اجتماعی شد و این در حالی‌است که دفتر ابراهیم رئیسی برای او در این شبکه اجتماعی، حساب کاربری ساخته است.

عصر پنجشنبه حساب کاربری ابراهیم رئيسی به آدرس raisi.ir در تردز ساخته شد که تا لحظه تنظیم خبر بیش از ۶۲ هزار نفر او را دنبال کرده‌اند. در حالی‌که او هنوز پستی ارسال نکرده، به نظر می‌رسد حسابهای کاربری ابراهیم رئیسی در شبکه‌های اجتماعی توسط کارکنان دفتر ریاست جمهوری اداره می‌شود.

XS
SM
MD
LG