لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۲

شرکت «متا» به زودی از رقیب «توئیتر» رونمایی می‌کند


لوگوی اپلیکیشن «ثردز» در کنار لوگوی شرکت متا

شرکت «متا پلتفرم» قصد دارد یک اپلیکیشن میکروبلاگینگ به نام «تردز» (به انگلیسی:‌ Threads) را در اختیار کاربران قرار دهد.

خبر انتشار این اپلیکیشن رقیب توئیترتوییتر چند روز پس از آن آمد که ایلان ماسک، «رئیس» توییتر به خاطر اعلام محدودیت موقت در تعداد پست‌هایی که کاربران می‌توانند در این سایت رسانه‌های اجتماعی بخوانند، مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بنا بر آنچه در لیست فروشگاه اپلیکیشن اپل آمده، انتظار می رود «تردز» روز پنجشنبه ۱۵ تیر منتشر شود. اپلیکیشن جدید شرکت متا که مالک چهار برنامه اینستاگرام، واتس‌اپ، فیسبوک و فیسبوک مسنجر است، به کاربران امکان آن را می‌دهد تا نام کاربری و دنبال‌کنندگان اینستاگرام خود را حفظ کنند.

راه اندازی تردز یک چالش مستقیم برای توئیتر است، به خصوص که این شرکت، بعد از آن که ماسک آن را در سال ۲۰۲۲ به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خرید، تاکنون با بحث‌های متعددی روبرو بوده است.

هفته گذشته، میلیاردر صاحب تسلا فهرستی از محدودیت‌های جدید این برنامه را اعلام کرد، که بواسطه آن تعداد توئیت‌هایی را که کاربران می‌توانند در یک روز ببینند، محدود می‌کند. این خبر اعتراضات زیادی را از سوی کاربران به دنبال داشت.

با این که سایت‌های میکروبلاگینگ دیگر - مثل «ماستودون» و «بلو اسکای» - از زمانی که ماسک توییتر را خرید، شاهد افزایش تعداد کاربران بوده‌اند، هیچ کدام نتوانستند توئیتر را به چالش بکشند.

اما اینستاگرام در حال حاضر صدها میلیون کاربر ثبت شده دارد و معرفی قابلیت‌های جدید این اپلیکیشن در مقایسه با سایر شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی تاکنون سابقه‌ای موفقیت‌آمیزتر داشته است.

ایلان ماسک پس از خریدن توئیتر در اواخر سال گذشته میلادی، حدود ۸۰ درصد از کارکنان خود را اخراج کرد و تعدادی از حساب‌های ممنوعه مثل حساب‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده و حساب «ببلان بی» که یک سایت خبری طنز مسیحی محافظه‌کار است را برگرداند.

XS
SM
MD
LG