لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۹

همزمان با فیلتر شبکه اجتماعی «تردز» برای مردم، حساب کاربری برای ابراهیم رئیسی ساخته شد


حساب رئیسی حدود ۲۷ هزار فالوور جمع کرده است.

تنها یک روز بعد از راه‌اندازی «تردز»، جمهوری اسلامی مانع دسترسی مردم در ایران به این شبکه اجتماعی شد. این در حالی است که دفتر ابراهیم رئیسی برای او در این شبکه اجتماعی، حساب کاربری ساخته است.

عصر پنجشنبه حساب کاربری ابراهیم رئيسی به آدرس raisi.ir در تردز ساخته شد که تا ظهر جمعه ۱۶ تیر، ۲۷ هزار نفر او را فالو کردند. او هنوز پستی ارسال نکرده است. به نظر می‌رسد حسابهای کاربری ابراهیم رئیسی در شبکه‌های اجتماعی توسط کارکنان دفتر ریاست جمهوری اداره می‌شود.

در حالی حساب کاربری رئیسی در شبکه اجتماعی تردز راه‌اندازی شد که از غروب پنجشنبه بسیاری از کاربران ایرانی گزارش دادند که دسترسی آنها به این برنامه محدود شده است.
کاربران گزارش کرده‌اند که مانند اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک، آنها برای اتصال به تردز باید از فیلترشکن و وی پی ان استفاده کنند.

با اینکه شبکه‌های اجتماعی در ایران اغلب توسط حکومت جمهوری اسلامی فیلتر می‌شوند اما مقامات جمهوری اسلامی خود از آنها برای اطلاع رسانی استفاده می‌کنند از جمله حساب منتسب به آیت الله علی خامنه‌ای در توئیتر بسیار فعال است.

تردز تازه‌ترین شبکه اجتماعی است که شرکت متا، مالک فیسبوک و اینستاگرام آن را روز چهارشنبه ۱۴ تیر عرضه کرد. تردز در همین دو روز، توانست دهها میلیون کاربر جدید کسب کند. این شبکه اجتماعی شبیه توئیتر است و کاربران ضمن لایک و ری-پست، محدودیت کاراکتری توئیتر را ندارند.

این شباهت موجب دعوای حقوقی ایلان ماسک مالک توئیتر علیه مارک زاکربرگ شده است. ماسک با متهم کردن شرکت متا به استخدام مهندسان سابق توئیتر، گفت: رقابت خوب است ولی تقلب نه.

XS
SM
MD
LG