لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۲

صدر اعظم آلمان: پس از برگزیت رویکردی عادلانه در قبال بریتانیا خواهیم داشت


در آستانه آغاز مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، صدر اعظم آلمان وعده داد رویکرد اتحادیه به بریتانیا پس از خروج عادلانه خواهد بود.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، در حالی که کمتر از دو هفته به آغاز مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی مانده، انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، ضمن تکرار این که خروج از اتحادیه عواقبی به دنبال خواهد داشت، گفت برخورد اتحادیه با بریتانیا پس از خروج عادلانه خواهد بود.

مذاکرات روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا که انتظار می رود دو سال به طول انجامد در ماه ژوئن آغاز خواهند شد.

خانم مرکل که روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه جمعی از تجار در برلین را خطاب قرار داده بود خاطر نشان کرد که بریتانیا پس از خروج از اتحادیه اروپا باید به «رابطه ای سردتر با اتحادیه عادت کند.»

بنا به خبرگزاری رویترز، صدر اعظم آلمان همچنین گفت جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا برای این اتحادیه نیز هزینه دار خواهد بود چراکه انتقال مردم در سراسر اروپا را با چالش روبرو خواهد کرد. رفت و آمد شهروندان اتحادیه اروپا به بریتانیای پس از خروج یکی از محورهای اصلی مذاکرات خروج موسوم به برگزیت محسوب می شود.

ترزا می نخست وزیر بریتانیا، در ماه مارس گذشته روند خروج از بریتانیا را آغاز کرد که مذاکرات آن در ماه آینده آغاز خواهد شد. تابستان سال گذشته ۵۲ درصد از شهروندان بریتانیا طی یک همه‌پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG