لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۳

معاون خزانه‌داری آمریکا در راستای تشدید فشار بر ایران با مدیران اماراتی دیدار کرد؛ او به اسرائیل می‌رود


سیگال مندلکر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی
سیگال مندلکر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا راهی امارات متحده عربی شده است تا فشارها بر ایران را افزایش دهد. خانم مندلکر قرار است در این سفر با مدیران شرکت‌های حمل‌ونقل و بانک‌های امارات متحده عربی دیدار کند.

به گزارش شبکه تلویزیونی بلومبرگ، سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، قرار است روز دوشنبه ۱۸ شهریور ماه با مدیران ارشد هفت بانک امارات متحده عربی دیدار کند.

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا روز یکشنبه ۱۷ شهریور در امارات متحده عربی به خبرنگاران گفت: «ما در حال گفت‌و‌گو پیرامون راه‌های همکاری با همدیگر برای مقابله با ترویسم و نفوذ برهم‌زننده ایران در منطقه و سرتاسر جهان هستیم.»

سیگال مندلکر با توجه به تحریم‌های آمریکا بر صنایع پتروشیمی و فلزات ایران و همچنین تحریم‌های اخیر آمریکا روی شبکه نفتی مرتبط با سپاه پاسداران گفت‌: «ما در گذشته نیز دیده‌ایم که تجارت در این حوزه‌ها از همین‌جا در امارات متحده عربی انجام شده است. ... و ما می‌خواهیم مطمئن شویم که بخش‌های مرتبط می‌دانند که اگر به تجارت در این حوزه‌ها ادامه دهند، عواقبی مشابه در کار خواهد بود.»

خانم مندلکر پس از پایان سفر خود و از امارات متحده عربی، راهی سوئیس و بعد اسرائیل می‌شود.

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی روز یکشنبه ۱۷ شهریور گفت واشنگتن به تحریم کسانی که نفت ایران را بخرند یا با سپاه پاسداران معامله کنند ادامه می‌دهد و هیچ معافیتی هم صادر نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سیگال مندلکر به خبرنگاران گفت: «ما به اعمال فشار بر ایران ادامه خواهیم داد و همانطور که پرزیدنت (ترامپ) گفته هیچ معافیتی از هیچ نوعی در ارتباط با نفت ایران در کار نخواهد بود.»

وی خاطر نشان کرد که به دلیل تحریم‌های آمریکا، فروش نفت ایران افت جدی داشته است.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، نیز روز چهارشنبه گذشته ​گفت که کارزار فشار حداکثری آمریکا به طور قاطع نشان داده است که هیچ مصونیت یا معافیتی در تحریم‌های ایران در کار نخواهد بود و هرگونه اقدام قابل تحریم، تحریم خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG