لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۹

برایان هوک: هیچ‌گونه لغو یا مصونیت تحریم‌های ایران در کار نخواهد بود


برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفت که کارزار فشار حداکثری آمریکا به طور قاطع نشان داده است که هیچ مصونیت یا معافیتی در تحریم‌های ایران در کار نخواهد بود و هر گونه اقدام قابل تحریم، تحریم خواهد شد.

آقای هوک روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه در یک کنفرانس خبری در وزارت خارجه آمریکا به دو اقدام جدید دولت ایالات متحده در قبال ایران اشاره کرد.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در این کنفرانس خبری اعلام کرد مبلغ ۱۵ میلیون دلار به عنوان پاداش در نظر گرفته شده و به هر اطلاعاتی که شبکه مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس را فاش کند و در مختل کردن آن نقش داشته باشد، پرداخت خواهد شد.

همزمان با اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، برایان هوک هم اعلام کرد که ۲۵ نهاد و ۱۱ کشتی ایران از سوی ایالات متحده در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد پیشنهاد فرانسه برای اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران گفت که هنوز هیچ پیشنهاد قطعی و مطمئنی نیامده و اصولا مشخص نیست چه قدر این پیشنهاد فرانسه جدی باشد.

آقای هوک افزود که ایالات متحده جمعه گذشته، دیروز، و امروز تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرده‌ است و تحریم‌های بیشتری نیز در راه است. وی تاکید کرد: «دیگر از این واضح‌تر نمی‌توانیم بگوییم که کارزار فشار حداکثری ما چه قدر جدی است.»

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفت: «زمانی که معافیت‌های خرید نفت از ایران را برداشتیم هم به طور قاطع این را مشخص کردیم.»

آقای هوک در مورد این‌که چه نوع اطلاعاتی شایسته دریافت پاداش تلقی می‌شوند گفت که نیروی قدس ایران از نفت پول را در می‌آورد و برای سوریه و حماس و حزب‌الله هزینه می‌کند و به همین دلیل این شبکه با عنوان «نفت برای تروریسم»‌ نام‌گذاری شده است. وی افزود در این زنجیره از زمان بار کردن نفت تا تحویل آن، افراد بسیار زیادی - از خدمه کشتی و ناخدا گرفته تا بسیاری افراد دیگر - حضور دارند و همیشه مهمترین گزارش‌ها از همان جایی می‌آیند که انتظارش نمی‌رود.»

نسخه کامل کنفرانس خبری آقای هوک با ترجمه همزمان به فارسی را از یوتیوب صدای آمریکا ببینید:

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG