لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۱

ملانیا ترامپ در نقش «بانوی اول» امریکا؛ آیا او شبیه «نانسی ریگان» می شود؟


از راست: نانسی ریگان و ملانیا ترامپ
از راست: نانسی ریگان و ملانیا ترامپ

در حالی دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا انتخاب شده که همسر او به عنوان یکی از ستاره های سرشناس مد توجه ها را به خود جلب کرده است. از ۲۰ ژانویه که آقای ترامپ کار خود را در کاخ سفید شروع کند، خانم ترامپ هم بانوی اول آمریکا خواهد شد. این اولین بار نیست که یک ستاره شناخته شده مد و هنر بانوی اول می شود. یکبار نانسی ریگان همسر چهلمین رئیس جمهوری آمریکا نیز یک هنرمند هالیوودی بود.

ملانیا ترامپ

ملانیا ترامپ بانوی اول امریکا خواهد بود و همانند تمامی بانوان اول کشور از نظر مد لباس مورد توجه قرار خواهد گرفت.

شاید بتوان گفت ملانیا ترامپ از خیلی جهات یک بانوی اول معمولی – یا آنچه از یک بانوی اول امریکا انتظار می رود نیست. او همسر رئیس جمهور منتخب آمریکا است. آقای ترامپ پیش از او، دو بار ازدواج کرده بود.

از ۱۶ سالگی مدل بوده و در مزونهای مد میلان و پاریس کار کرده است. در یوگسلاوی بزرگ شده، به ۵ زبان صحبت می کند و تنها بانوی اول امریکا خواهد بود که عکس های برهنه او در یک مجله چاپ شده است.

سه سال پیش از اینکه ملانیا با دونالد ترامپ آشنا شود، برای یک مجله ماهانه فرانسوی مدل شد که عکس های برهنه او را منتشرکرد. همین تفاوت های او با بانوان اول پیشین موجب ایجاد حس کنجکاوی در رابطه با سبک مد و لباس پوشیدن ملانیا می شود.

ملانیا ترامپ در مراسم پیروزی همسرش دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری امریکا
ملانیا ترامپ در مراسم پیروزی همسرش دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری امریکا

نخستین حضور عمومی او بعد از مراسم اعلام پیروز همسرش، دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور بعدی امریکا روز پنجشنبه در کاخ سفید بود. او در مراسم روز چهارشنبه یک لباس سفید از کلکسیون پاییزه برند رالف لورن بر تن داشت که حدود چهار هزار دلار قیمت دارد و نسبتا ساده اما شیک بود.

دونالد و ملانیا ترامپ روز پنجشنبه میهمان باراک و میشل اوباما در کاخ سفید بودند تا در مورد انتقال قدرت به نرم ترین و آسانترین شکل ممکن انجام شود. اما نگاه ها در حاشیه چنین رویدادیی بر مد بانوی اول آینده امریکا نیز خواهد بود.

ملانیا، شبیه نانسی

برخی ملانیا ترامپ را با نانسی ریگان مقایسه می کنند چرا که او پیش از اینکه بانوی اول آمریکا شود، هنرپیشه بود. البته سبک این دو با هم تفاوت دارد. نانسی ریگان قد کوتاه تر بود و کت و دامن و یا لباسهای شب شیک را ترجیح می داد.

نانسی ریگان و همسرش پرزیدنت رونالد ریگان
نانسی ریگان و همسرش پرزیدنت رونالد ریگان

ملانیا اما اندام درشت تر و سکسی تری دارد و لباسهایی می پوشد که انحنا های اندامش را نشان دهد. بر اساس مجله «In Style» او همچنین عاشق کفشهای پاشنه بلند برند لوبوتن است.

ملانیا ترامپ
ملانیا ترامپ

خود ملانیا ۱۶ سال پیش در مصاحبه ای با روزنامه نیویورک تایمز گفته بود که اگر روزی بانوی اول امریکا بشود، دوست دارد سبک سنتی داشته باشد مانند بتی فورد یا ژاکلین کندی.

ملانیا ترامپ
ملانیا ترامپ

بر اساس برخی نظر سنجی ها ملانیا ترامپ یکی از نامحبوب ترین بانوان اول امریکا خواهد بود. بسیاری او را با میشل اوباما بانوی اول کنونی امریکا مقایسه می کنند.

این کار بر توئیتر عکس میشل اوباما و ملانیا ترامپ را در کنار هم قرار داده و می نویسد: محافظه کاران جمهوریخواه از میشل به دلیل پوشیدن لباس های بدون آستین انتقاد می کردند اما در رابطه با عکس های برهنه ملانیا سکوت کرده اند.

اما نویسنده شرح حال ژاکلین کندی، پملا کیو، به شبکه خبری آنلاین میل گفته است که نباید ملانیا را دست کم بگیریم. او می گوید ملانیا مثل ژاکلین زیبا و باهوش است، فقط تا به حال دست خود را رو نکرده است.

ملانیا ترامپ
ملانیا ترامپ

ملانیا در مصاحبه های متعددی که داشته تاکید کرده که علاقه زیادی به این به عنوان بانوی اول امریکا زیر نورافکن قرار بگیرد را ندارد و در بسیاری مقالات آمده است که انتظار نمی رود او مانند میشل اوباما یا هیلاری کلینتون در نقش بانوی اول حضور پر رنگی داشته باشد یا محدودیت های بانوی اول را از بین ببرد.

با اینحال پیش بینی می شود که ملانیا در دنیای مد از بانوان اول پیش از خودش جلوتر باشد و زنان و دختران بسیاری سبک لباس پوشیدن و آرایش او را دنبال کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG