لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۹

اختصاصی؛ مسیح علی‌نژاد: مادامی که جمهوری اسلامی در قدرت است آمریکایی‌ها هم در خاک خودشان امنیت نخواهند داشت


مسیح علی‌نژاد، مجری برنامه‌ تبلت صدای آمریکا. کنگره آمریکا، واشنگتن - ۲۳ شهریور ۱۴۰۲
مسیح علی‌نژاد، مجری برنامه‌ تبلت صدای آمریکا. کنگره آمریکا، واشنگتن - ۲۳ شهریور ۱۴۰۲

بررسی فعالیت‌های بدخواهانه ایران و سیاست آمریکا در قبال آن، عنوان یک جلسه در یکی از کمیته‌های سیاست خارجی مجلس نمایندگان آمریکا است که از ساعاتی پیش شروع شده و در حال اجرا است.

از زمان شروع تظاهرات پس از کشته شدن مهسا امینی در ایران، این یکی از نخستین جلساتی است که در مجلس نمایندگان آمریکا و در مورد ایران، برگزار می‌شود.

نورمن رول، مسیح علی‌نژاد، سوزان مالونی و بهنام طالب‌لو در این جلسه در مورد بررسی وضعیت تهدیدهای ناشی از جمهوری اسلامی و پاسخ ایالات متحده، صحبت می‌کنند.

مسیح علی‌نژاد، مجری برنامه «تبلت» صدای آمریکا، پیش از شروع این جلسه در پاسخ به پرسش صدای آمریکا در مورد اهمیت این جلسه گفت: «به هر حال تلاش‌های زیادی صورت گرفته که پرونده قتل مهسا و قتل کسانی که در تمام این‌ سال‌ها فقط یک اعتراض ساده به جمهوری اسلامی داشتند، زیر مذاکرات هسته‌ای، زیر مذاکرات برای آزادی گروگان‌های آمریکایی ایرانی دفن نشود. چون وقتی [دولت آمریکا] این همه پول می‌دهد، به کسی که تروریست است، آدم کشت است، طبیعتاً این گونه نشست‌ها می‌تواند حداقل ما ایرانی‌ها را در جایگاهی قرار بدهد که نماینده‌های کنگره را وادار بکنیم به دولت بایدن فشار بیاورند.»

خانم علی‌نژاد همچنین گفت که در این جلسه تلاش می‌کند، به خطرها و تهدیدهای اصلی از سوی جمهوری اسلامی، اشاره کند.

او گفت: «این‌ها (نماینده‌های کنگره آمریکا) می‌دانند که جمهوری اسلامی قاتل است، بچه‌کش است، تجاوز می‌کند، ولی آنچه من فکر می‌کنم که ما ایرانی‌ها باید انجام بدهیم، گره زدن سرنوشت خودمان به سرنوشت مردم آمریکا است.»

مجری برنامه تبلت ضمن اشاره به این که داستان قتل عام و کشتار در ایران بارها برای آمریکایی‌ها تکرار شده است، افزود که باید توجه آنها را به این مسئله جلب بکند که فقط در مورد مردم ایرانی حرف نمی‌زند؛ باید این را نشان دهد «مادامی که جمهوری اسلامی در قدرت است، نه فقط کسانی که به ایران سفر می‌کنند در خطر می‌افتند، بلکه آمریکایی‌ها در خاک خودشان هرگز امنیت نخواهند داشت.»

بخشی از برنامه تبلت - مراکز اسلامی وابسته به جمهوری اسلامی در غرب
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

او مثال زد: «اگر شما سال‌ها پیش در نیویورک در خیابان راه می‌رفتید و می‌گفتید ما می‌خواهیم با طالبان، با بن لادن بجنگیم، ممکن بود آمریکایی‌ها شانه بالا بیاندازند و بگویند به ما ربطی ندارد. ولی همان بن لادن بالای ۳ هزار آمریکایی بی‌گناه را کشت.»

خانم علی‌نژاد تاکید کرد که تلاش می‌کند «نشان بدهم که جمهوری اسلامی مثل طالبان و داعش است. اگر با او نجنگیم، و نابود و سرنگونش نکنیم، در خاک آمریکا مردم، شهروند بی‌گناه خود آمریکا را خواهد کشت.»

XS
SM
MD
LG