لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۶

چوب حراج بر مدارک پزشکی مریلین مونرو


یادداشت های پزشک مریلین مونرو که نشان می دهد این ستاره زیبای هالیوود تحت عمل زیبایی قرار گرفته، ماه آینده همراه با یک سری از عکس های رادیولوژی او به حراج گذاشته می شود.

سری عکس های اشعه-ایکس و پرونده نسخه ها و یادداشت های دکتر که بخشی از سابقه پزشکی این بازیگر طی سالهای ١٩٥٠ تا ٦٢ است، طبق گفته حراجی جولین در بورلی هیلز کالیفرنیا، در حراجی ماه نوامبر بین ١٥ تا ٣٠ هزار دلار فروخته خواهد شد.

یادداشت های مایکل گاردین، جراح پلاستیک هالیوود بر شک و تردیدها مبنی بر این که مریلین مونرو زیر تیغ جراحی زیبایی رفته بود، مهر تایید می زند.
فروشنده این اشیاء فعلا ناشناس است و آنها را به عنوان هدیه از دکتر گاردین دریافت کرده است.

مارتین نولان، مدیر اجرایی حراجی جولین به خبرگزاری رویترز گفت: «هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که مریلین مونرو عمل زیبایی کرده باشد. این شک وجود داشت اما خب اغلب همه تصورشان این بوده که مریلین یک زیبایی تمام عیار طبیعی داشت و دوستداران او دلشان نمی خواست تردیدها را باور کنند.»

یادداشت های دکتر گاردین از جمله به کاشت تکه غضروفی در چانه خانم مونرو در سال ١٩٥٠ اشاره می کند که به تشخیص وی شروع به تحلیل رفتن کرده بود.
این ستاره افسانه ای هالیوود چشمگیرترین نقش های خود در فیلم های ستایش شده و شاخصی چون «چطوری میشود با یک میلیونر عروسی کرد» ، «خارش هفت ساله»، و «بعضی ها داغش را دوست دارند» را بعد از سال ٥٠ میلادی و طبعا بعد از جراحی چانه بازی کرده است.

معمای بینی شکسته
عکس های رادیولوژی متعلق به تاریخ هفتم ژوئن ١٩٦٢ هستند، پس از آن که مونرو نیمه شب زمین خورده بود و دو ماه قبل از آن که بر اثر زیاده روی در مصرف مواد مخدر بمیرد، مرگی که برخی می گویند احتمالا خودکشی بود.

یادداشت های پزشکی حاکی بود که بینی مریلین بر اثر زمین خوردن آسیبی ندیده اما بازنگری های اخیر در عکس های رادیولوژی قدیمی او حاکی از ترک خوردگی خفیفی در بینی اوست.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مریلین به خاطر غیبت های فراوان از صحنه فیلمبرداری Something's Got to Give که با مرگ مونرو ناتمام رها شد، در خطر اخراج از استودیوی قرن بیستم فاکس بود.

عکس های رادیولوژی خانم مونرو از جمله شامل تصاویری است از استخوان های صورت او، از دو طرف چپ و راست و از استخوان های بینی و همچنین از دندان های او و سقف دهانش.

قبلا در سال ٢٠١٠، سه عکس های رادیولوژی از قفسه سینه مریلین مونرو متعلق به سال ١٩٥٤ به قیمت ٤٥ هزار دلار به فروش رفت.

دکتر نورمن لیف، جراح پلاستیک بورلی هیلز در کتاب خاطراتی که در ٢٠١٠ منتشر کرد ادعا کرد که مریلین در سال ٥٠ میلادی روی چانه اش عمل جراحی کرده بود. دکتر لیف، شریک پزشکی دکتر گاردین بود.

دکتر لیف همچنین در کتاب خاطراتش گفت که مریلین مونرو روی نوک بینی اش، یک عمل کوچک کرده بود.

پزشکان خانم مونرو برای حفظ حریم خصوصی این ستاره پرزرق و برق هالیوود، آن زمان روی مدارک وی به جای نام واقعی از نام جعلی «جوان نیومن» استفاده کرده اند. در این مدارک قد مریلین مونرو یک متر و ٦٨ سانتیمتر و وزن او ٥٢ کیلوگرم ذکر شده است.

یادداشت های دکتر گاردین اولین بار در سال ١٩٥٨ بیرون کشیده شد، هنگامی که مریلین مونرو از «بدشکل شدن چانه» اش شکایت کرد. این شکایت با نام «مریلین میلر» تنظیم شده بود. مریلین در سال ١٩٥٦ و پس از ازدواج با آرتور میلر نمایشنامه نویس نام خانوادگی او را انتخاب کرد. این ازدواج تا سال ١٩٦١ دوام داشت.

سابقه پزشکی مریلین نشان می دهد که این ستاره زیبای هالیوود به کمبود گلبول های سفید خون مبتلا بود و در سال ١٩٥٧، زمانی که در بریتانیا بود یک بارداری مشکل آفرین را پشت سر گذاشت.
XS
SM
MD
LG