لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۳

حراج طبقه بالای مقبره مرلین مونرو


حراج طبقه بالای مقبره مرلین مونرو
حراج طبقه بالای مقبره مرلین مونرو
<!-- IMAGE -->

بنا بر گزارش خبرگزاری رویتر، یک زن بیوه اهل لس آنجلس به نام الیس پانچر، آرامگاه شوهرش در گورستان وست وود را که مستقیما بالای مقبره مرلین مونرو، ستاره قدیمی و فقید هالیوود قرار دارد به حراج گذاشته است تا از عواید آن اقساط خانه مسکونی خود را پرداخت کند.

«وست وود مورچوری» یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین گورستان های کوچک شهر لس آنجلس به شمار می رود که برخی از معروف ترین چهره های هنری چون فنی برایس ستاره تئاتر زیگفیلد، بیلی وایلدر، کارگردان سینما، سیدنی شلدان ، نویسنده ، روی اوربیسون آهنگساز و خواننده ، کارول اوکانر، بازیگرمعروف سریال های تلویزیونی ، رادنی دنجرفیلد، کمدین و بازیگران سینمای هالیوود، ناتالی وود، جیمز کابورن، دین مارتین ومرلین مونرو در آن به خاک سپرده شده اند. این گورستان در سی سال گذشته محل تدفین برخی از چهره های سرشناس ایرانی و هنرمندان مهاجر از جمله نادر نادرپورشاعر، و دو خواننده ایرانی «هایده» و «مهستی» نیز بوده است که پس از وقوع انقلاب در سال ۵۷ به لس آنجلس مهاجرت کردند.

علاوه بر قبوری که در داخل زمین چمن کاری شده قرار گرفته ، بخشی از این گورستان به مقبره های خصوصی که به صورت حفره هایی در دیوار ساخته شده اند اختصاص دارد. در آهنی کوچکی که اغلب مواقع باز است این مقبره های خصوصی را از بقیه محوطه گورستان جدا می سازد.

الیس پانچردر یک آگهی حراج که در سایت اینترنتی « ای بی» برای فروش مقبره شوهرش درج کرده نوشته است:« این نه تنها یک حراج بی سابقه است بلکه یک فرصت طلائی است تا علاقمندان بتوانند از امروز تا ابدیت را مستقیما در طبقه فوقانی مقبره مرلین مونروی فقید بگذرانند!»

نکته جالب اینجاست که بنا مندرجات گنجانده شده دراین آگهی الیس پانچر:« فردی که هم اکنون درحفره مذکور به خواب ابدی فرورفته است، درحال حاضر رودرروی این ستاره زیبا قراردارد!»

<!-- IMAGE -->

فردی که خانم پانچر در آگهی خود از او نام برده کسی جز همسرش، ریچارد پانچر نیست. بنا برگفته الیس پانچر، ریچارد که در زمان حیات یک تاجر معروف بوده است دو قطعه مقبره حفره ای هم جوار مقبره مرلین مونرو را از «جو دیماجیو» ستاره بیس بال آمریکا و شوهر اول این ستاره فقید خریده است. این معامله در سال ۱۹۵۴ و هنگامی انجام می شود که جو دیماجیو و مرلین مونرو مراحل آخر طلاق را می گذراندند.

مرلین مونرو در سال ۱۹۶۲ درسن ۳۶ سالگی به علت مصرف بیش از اندازه قرص های خواب آور درگذشت و ریچارد پانچردرسال ۱۹۸۶ در سن ۸۱ سالگی به علت کهولت سن دارفانی را وداع گفته است.

از آن جایی که ریچارد و الیس پانچر صاحب دو مقبره حفره ای بالای مقبره مرلین مونرو هستند، خانم پانچراعلام کرده است که چنانچه این حراج غیرمتعارف به نتیجه برسد و او بتواند مقبره ریچارد را به فروش برساند، حاضر است بقایای جسد همسرخود را از حفره بالای سر مرلین مونرو، به یک طبقه بالاتر – محلی که برای خود او در نظرگرفته شده است - منتقل کند! خانم پانچردر وصیتنامه خود خواسته است تا جسد او پس از مرگ سوزانده شود.

حراج مقبره بالای سرمرلین مونرو از ۵۰۰ هزار دلار در روز چهارشنبه آغازشد و در مدتی کمتر از ۲۴ ساعت هم اکنون به چهارو نیم میلیون دلار رسیده است.

الیس پانچر در گفتگویی با روزنامه لس آنجلس تایمز گفت که او امیدواراست تا پایان این حراج عجیب و غریب بتواند یک ونیم میلیون دلاری که برای پرداخت اقساط خانه خود در بورلی هیلز نیاز دارد را به دست آورد:« من نمی توانم از این صادقانه تربگویم که می خواهم تمام اقساط خانه ام را تا روزی که زنده هستم پرداخت کنم تا این خانه بدون هرگونه بدهی یا قرضی برای فرزندانم باقی بماند.»

حفره مجاور مقبره مرلین مونرو چندی پیش توسط « هیوهفنر» ناشر معروف مجله پلی بوی خریداری شد و اخیرا فرح فاوست، ستاره سریال های تلویزیونی «فرشتگان چارلی» نیز در گورستان وست وود نه چندان دورتر از مرلین مونروبه خاک سپرده شد.

XS
SM
MD
LG