لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۰

مردی که زن قربانی را مجبور به گرفتن عکس‌های برهنه می‌کرد به زندان محکوم شد


عکس تزئینی
عکس تزئینی

دادستان منطقه تگزاس جنوبی روز دوشنبه اعلام کرد که «هریبرتو لاتیگو» به خاطر شکنجه دادن معشوقه اش، با فرستادن تصاویر تشویش انگیز و ایمیل کردن نامه های تهدید آمیز، به ۵ سال حبس در زندان محکوم شد.

به گزارش سایت خبری «هیوستون کرانیکال» لایتگوی ۴۵ ساله که تاجر پیشین بازار برق بود، روز دوشنبه در دادگاه بدون وکیل مدافع حاضر شد و در حالیکه لباس زندان به تن و دستبند به دستدانش داشت، نقش وکیل خودش را بازی می کرد.

«هریبرتو لاتیگو» در سال ۲۰۱۳ رابطه عاشقانه اش را با قربانی که نام او فاش نشده، آغاز کرد. مدارک دادگاه نشان می دهد که با گذشت زمان، رابطه لاتیگو و معشوقه اش خیلی سریع توفانی شد.

لاتیگو در طول رابطه اش با این زن، حتی بعد از آن، او را وادار می کرد تا از خودش عکس برهنه برای او بفرستد، او را آنلاین مورد آزار و اذیت قرار می داد، و حتی سعی داشت از او حق السکوت بگیرد.

بنا به نشریه دادستان منطقه، رابطه آن دو نهایتاً به مشاجره فیزیکی و حتی تجاوز جنسی انجامید.

زن قربانی در بیانیه ای گفت: «یک روز نبود که من حس ترس نکنم.»

در سال ۲۰۱۴ این زن از لاتیگو باردار شد ولی آزار و اذیت لاتیگو به جایی رسید که او تصمیم گرفت به حاملگی خود ختم داده و جنین را سقط کند.

لایتگو پس از این که فهمید دوست دخترش سقط جنین کرده، صفحه فیسبوکی برای جنین درست کرد و در آن نوشت: «ویدیوی سقط تو، الان آنلاین پست خواهد شد، فاحشه.»

از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ لاتیگو به آزار و شکنجه قربانی ادامه داد، از او رابطه جنسی می خواست و اگر او رد می کرد، تهدیدش می کرد که عکس های برهنه او را آنلاین منتشر خواهد کرد.

رفتار لاتیگو باعث شده بود که زن قربانی بارها شغلش را تغییر دهد، صفحه فیسبوکش را ببندد، و از دید مردم کاملاً محو شود. هر بار که او کار جدیدی می گرفت، لاتیگو به محل کار او می رفت و او را آزار می داد.

دادگاه در نهایت لاتیگو را محکوم کرد. علاوه بر ۵ سال حبس در زندان، پس از آزاد شدن، لاتیگو سه سال را نیز باید تحت نظارت نزدیک باشد.

پرونده لاتیگو، اولین مورد در منطقه تگزاس جنوبی است که در آن متهم از اینترنت برای آزردن روحی استفاده کرده و توسط دادگاه محکوم شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG