لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۹

«هاروی واینستین» یک قدم دیگر به محاکمه در نیویورک به اتهام تجاوز جنسی نزدیک‌تر شد


بازپرس ارشد پلیس نیویورک در جریان یک کنفرانس خبری گفت، شواهد و مدارک قابل توجهی علیه «هاروی واینستین» تهیه کننده مشهور هالیوود گردآوری شده و دادستانی می تواند او را به اتهام تجاوز محاکمه کند.

«رابرت بویس» ضمن قدردانی از زحمات کلیه مأمورینی که مسئولیتی در این پرونده داشتند، از خبرنگاران خواست از این پس پرسشهای خود را با «سایروس آر ونس جونیر» دادستان منطقه ای منهتن مطرح کنند چرا که تحقیقات پلیس به پایان رسیده است.

این در حالی است که دادستانی هنوز واکنشی به سخنان بازپرس ارشد نداشته و از پاسخگویی به خبرنگاران خودداری می کند.

به گفته رابرت بویس تیم ویژه ای ازمأمورین اداره پلیس نیویورک مسئول رسیدگی به این پرونده جنجالی بوده و در ماههای گذشته با تمامی قربانیان اذیت و آزار هاروی واینستین در این حوزه استحفاظی گفتگو کرده است.

محور اصلی تحقیقات پلیس «پاز دو لا هوئرتا» بازیگر جوانی است که ادعا می کند هاروی واینستین در اکتبر سال ۲۰۱۰ دو بار به اوتجاوز کرده است.

کارآگاهان نیویورکی برای گفتگو با این بازیگر جوان، شهود و سایر قربانیان به شهرهای لس آنجلس و پاریس سفر کرده و موفق به گردآوری مدارک محکمه پسندی شده اند.

رابرت بویس باور دارد با توجه به ارزش و اهمیت اسناد گردآوری شده، دادستانی پرونده محکمی علیه هاروی واینستین دارد و می تواند او را به اتهام تجاوز جنسی بازداشت کند.

این در حالی است که وکیل این تهیه کننده مشهور ضمن رد تمامی اتهامات وارده گفت، موکلش از هر فرصتی برای دفاع از اعتبار خود استقبال می کند و هراسی از حضور در دادگاه ندارد.

دادستانی حوزه منهتن در گذشته نیز علیه فساد اخلاقی، تخلفات مالی و اذیت و آزار جنسی هاروی تحقیقات مختلفی داشت ولی به دلیل عدم وجود اسناد و مدارک کافی این پرونده ها مختومه شد و سرانجامی نداشت.

پلیس نیویورک در سال ۲۰۱۵ و در جریان یک عملیات پیچیده و با استفاده از شنود موفق به ضبط صدای هاروی واینستین شد که از یک مدل جوان به خاطر اذیت و آزار جنسی عذرخواهی می کرد، دادستان این مدرک را برای محاکمه وی کافی ندانست و همین موضوع باعث اختلاف شدید اداره پلیس و دادستانی نیویورک شد.

کارشناسان باور دارند موج گسترده افشاگری های اخیر زنان به ویژه ستاره های بزرگ علیه هاروی واینستین موقعیت مناسبی را برای دادستانی نیویورک فراهم کرده تا با همکاری با پلیس نیویورک این تهیه کننده بی اخلاق را به پای میز محاکمه کشیده و روانه زندان کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG