لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۱

همسر «انور ابراهیم» از احتمال عفو این سیاستمدار زندانی در مالزی خبر داد


انور ابراهیم، که زمانی معاون ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی بود، در سال ۲۰۱۴ به اتهام لواط به پنج سال زندان محکوم شد.
انور ابراهیم، که زمانی معاون ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی بود، در سال ۲۰۱۴ به اتهام لواط به پنج سال زندان محکوم شد.

همسر انور ابراهیم معاون پیشین نخست وزیر مالزی روز جمعه گفت آقای ابراهیم ممکن است ظرف چند روز آینده از زندان آزاد شود و مورد عفو کامل پادشاه قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، «وان عزیزه وان اسماعیل» که به تازگی به عنوان معاون نخست وزیر انتخاب شده گفت، پادشاه «می‌خواهد عفو هر چه زودتر محقق شود.»

وی پس از عیادت از همسرش در بیمارستان در گفت‌وگو با گروهی از خبرنگاران گفت «اگر مدیر زندان راضی شود ... (ابراهیم) ظرف دو تا سه روز آینده آزاد خواهد شد.»

انور ابراهیم در سال ۲۰۰۰ به اتهام لواط به ۹ سال زندان محکوم شد، اما چهار سال بعد حکم او لغو شد. او در سال ۲۰۱۴ بار دیگر به همان اتهام محکوم و زندانی شد.

وی تا کنون حدود سه سال از محکومیت پنج ساله خود را سپری کرده است.

ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین مالزی، که روز پنجشبنه به عنوان نخست وزیر جدید سوگند یاد کرد، گفته است حاضر است کنار برود و جای خود را به انور ابراهیم بدهد.

ائتلاف مخالفان به رهبری ماهاتیر موفق شدند در انتخابات پارلمانی چهارشنبه در مالزی به یک پیروزی تاریخی دست یابند و اکثریت لازم را برای تشکیل دولت به دست آورند.

انور ابراهیم قبلا معاون ماهاتیر محمد بود، اما در سال ۱۹۹۸ با جریان حاکم اختلاف پیدا کرد و از سمت خود برکنار شد. ماهاتیر هم از سال ۲۰۱۶ به مخالفان دولت پیوست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG